DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Koniec sprawy z udziałem ostrowskiego karateki. Jest decyzja prokuratury

O sprawie wokół ostrowskiego klubu karate zrobiło się głośno w marcu 2019 roku. Na łamach naszego portalu pojawił się wtedy cykl artykułów, który szeroko i dokładnie przedstawiał sprawę oraz zarzuty, jakie pojawiły się wobec przedstawiciela tej organizacji i działalności, którą prowadził. Założyciel „Karate Kuźma Team” został powołany na trenera kadry narodowej federacji J.K.As Poland Karate Shotokan. I to właśnie od tego momentu zaczęły się pomówienia oraz informacje, jakoby ostrowski karateka był „oszustem”.

Sprawą zajęła się prokuratura. Po dwóch latach trwającego postępowania jest decyzja organów ścigania w tej sprawie. – Prokuratura utrzymała w mocy zaskarżone przez pełnomocnika pokrzywdzonych postanowienie umarzające postępowanie, które było prowadzone w sprawie doprowadzenia w okresie pomiędzy 1 września 2015 roku a 8 marca 2019 roku przez osobę prowadzącą klub sportowy, nauczającą sportów walki do niekorzystnego dysponowania mieniem tych pokrzywdzonych poprzez wprowadzenie w błąd, co do przynależności tych podmiotów do Polskiego Związku Karate, a także zgłaszanie nadawanych stopni i pobierania z tego tytułu opłat. W toku postępowania Prokuratura Rejonowa zgromadziła materiał dowodowy, który został poddany karno-prawnej ocenie, skutkował wydaniem postanowienia o umorzeniu. W toku przeprowadzonej kontroli zweryfikowano okoliczności wynikające zarówno z zeznań świadków, jak również szczegółowe ustalenia poczynione w ramach tego postępowania w związku z kwestią struktury i usytuowania Polskiego Związku Karate. Ustalono m.in., że Polski Związek Karate w odróżnieniu od innych dyscyplin, np. Polskiego Związku Piłki Nożnej nie jest naczelnym, ani jedynym organem zarządzającym funkcjonowaniem tej konkretnej dyscypliny sportu. Co bardziej istotne, ustalono, że jest wiele różnych federacji, które podejmują suwerenne decyzje w zakresie nadawania stopni jak również organizacji zawodów – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pokrzywdzonym przysługuje prawo do złożenia prywatnego aktu oskarżenia. Prokuratura nie dysponuje informacjami, czy taki akt został złożony.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz