Koniec sezonu dla Wojciechowskiego. „Szymek, wrócisz silniejszy” [WIDEO]

0
Skrzydłowy Klubu Piłki Ręcznej Ostrovia - Szymon Wojciechowski – wyłączony z gry do końca sezonu. Koledzy z zespołu oraz sztab trenerski pamięta jednak o Szymku. Ostatni mecz z MKS-em Real Astromal Leszno zagrali dla niego. Mobilizacja była na takim poziomie, że ostrowianie zagrali jedno z lepszych spotkań w sezonie, wygrywając 26:22 (12:9).

Kluczem do zwycięstwa bardzo dobra defensywa postawiona przez szczypiornistów Ostrovii. Obrona wymuszona brakami kadrowymi oraz dostosowaniem się do gry rywala. Druga sprawa – po meczu dowiedzieliśmy się, że ostrowianie podeszli do meczu zmotywowani podwójnie. – Przygotowaliśmy specjalne koszulki przed tym meczem. Gramy dla Szymka, którego spotkał ogromny pech. Niebawem czeka go zabieg rekonstrukcji zerwanych wiązadeł krzyżowych – mówił po meczu trener Maciej Nowakowski.

KPR Ostrovia to w końcu jedna wielka rodzina. Zespół złożony z samych wychowanków, często z chłopaków z jednej ławki szkolnej. Więc gest drużyny w stosunku do kontuzjowanego Szymona Wojciechowskiego sprawą naturalną.

Szymon Wojciechowski nie zaliczy tego sezonu do udanych. Na początku zmagał się z kontuzją barku, teraz zerwane wiązadła krzyżowe. Jak pech to pech. 23 listopada czeka go operacja kontuzjowanego kolana.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick