Koniec remontu. Komenda oddana. Nowy radiowóz też [ZDJĘCIA]

0
Fot. KPP Pleszew
Policjanci z Pleszewa mogą wreszcie korzystać ze zmodernizowanego budynku komendy. Dotychczasowa siedziba tamtejszej policji przeszła także rozbudowę o dodatkowe skrzydło. Nastąpiło właśnie oficjalne otwarcie komisariatu, a także przekazanie nowego radiowozu.

Po wielu miesiącach pracy oddano właśnie do użytku zmodernizowany i nowo wybudowany budynek Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Symbolicznie otwarł go Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Symbolika przekazania do użytku odnowionej komendy jest wyjątkowa chociażby z tego względu, że oddano ją w setną rocznicę powstania Polskiej Policji. – Modernizacja i rozbudowa o nowe skrzydło budynku rozpoczęła się w styczniu 2018 roku. Prace modernizacyjne komendy polegały na wyremontowaniu istniejącego budynku oraz dobudowaniu do niego trzykondygnacyjnego gmachu. Komenda została wyposażona w nowy sprzęt teleinformatyczny, a także w windę dla osób niepełnosprawnych. Powstała m.in. poczekalnia dla interesantów, pomieszczenia socjalne, składnica akt, sala ćwiczeń oraz oddzielne szatnie. Remont objął także odnowienie elewacji istniejącego budynku. Pojawiły się także nowe elementy identyfikacji wizualnej, w tym logo policji – wyjaśnia asp. Minika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Inwestycja mogła zakończyć się powodzeniem dzięki pomocy finansowej samorządom wchodzącym w skład powiatu pleszewskiego, które wsparły budowę, a także pieniądzom z Programu modernizacji Policji. – Sukces jest zawsze składową pracy wielu osób, dążących do jednego celu. Dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym ta rozbudowa i modernizacja była możliwa – powiedział Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie insp. Roman Pisarski.

Oprócz otwarcia zmodernizowanej komendy, przekazano także pleszewskim policjantom nowy radiowóz. To volkswagen transporter. Kluczyki do niego wręczył mundurowym Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick