Koncert charytatywny dla Maksia Mareckiego już w środę!

0
W najbliższą środę w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się charytatywny koncert, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie Maksia Mareckiego. 8-latek pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego cierpi na neuroblastomę, czyli nowotwór, który atakuje go już kolejny raz. Chłopiec jest już w trakcie zagranicznego leczenia, ale wciąż potrzebne są pieniądze na jego kontynuowanie.

Chłopiec wraz z rodzicami i bratem przebywają w Barcelonie. Tam trwa leczenie. „Kochani, proszę Was, żebyście dalej byli z Maksiem… Proszę Cię, tak, Ciebie… Udostępnij walkę o życie mojego synka… Proszę, wpłać chociaż 1 złoty, 2 złote, 5 złotych… Tyle, ile możesz… KAŻDA kwota zbliża nas do celu… Do szansy na życie i na zdrowie, upragnione zdrowie” – piszą na stronie zbiórki rodzice Maksia.

Ojciec chłopca podkreśla, że leczenie w stolicy Katalonii polega na „nauczeniu” organizmu chłopca walki ze złymi komórkami. – Chodzi o to, żeby komórki się nie dzieliły i żeby organizm mógł się przed nimi bronić. To jest zadanie przeciwciał. Rekomendowana szczepionka ma przedłużyć naukę organizmu, żeby potrafił się dalej bronić, aby zwiększyć szansę na to, by ta choroba nigdy nie powróciła – wyjaśnia Marcin Marecki.

Zbiórka pieniędzy wciąż trwa. W najbliższą środę w Ostrowskim Centrum Kultury odbędzie się charytatywny koncert. Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5, do której powinien uczęszczać chłopiec, ale ze względu na ciężką chorobę, ma nauczanie indywidualne. Jego nauczycielką jest mama.

Podczas wydarzenia odbędą się koncerty oraz licytacje. „Recital Bogny Kowalskiej oraz koncert zespołu Tacy nie Inni. Potężna dawka polskich i światowych przebojów w dwóch odsłonach: lirycznej i rockowej! Podczas koncertu odbędą się też aukcje charytatywne – na Państwa dobre i otwarte serca czekają liczne atrakcyjne fanty (trofea sportowe, sztuka, perełki kolekcjonerskie i inne ciekawostki, których nie da się kupić w sklepie).
Całość poprowadzi Adam Wasiela – właściwy człowiek na właściwym miejscu, jak zawsze w gotowości do pomocy” – czytamy na stronie wydarzenia.

Bilety-cegiełki na to wydarzenie można nabyć w Factory Centrum Fitness przy ulicy Kaliskiej oraz ulicy Łąkowej, a także tuż przed rozpoczęciem koncertu w Ostrowskim Centrum Kultury w cenie 30 zł. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży biletów oraz z licytacji zostaną w pełni przeznaczone na leczenie Maksia.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick