Komunikacja miejska za darmo? Tylko z ważnym dowodem rejestracyjnym

5
Dziś obchodzony jest dzień bez samochodu. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce zachęca się do podróżowania komunikacją miejską, by zadbać o środowisko. Nie inaczej jest w Ostrowie Wielkopolskim, czy Kaliszu. Zostawmy więc kluczyki w domu i zatroszczmy się o naszą planetę!

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim od kilku lat przyłącza się do akcji dnia bez samochodu. 22 września można podróżować autobusami całkowicie za darmo, jeśli okażemy się ważnym dowodem rejestracyjnym naszego pojazdu.

Dzień bez samochodu to zwieńczenie trwającego od 16 września Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Cel to działania proekologiczne, informowanie o negatywnych skutkach używania samochodu, ograniczenie emisji spalin, które wytwarzają miliony aut poruszających się po ulicach.

W Polsce dzień bez samochodu jest obchodzony od 2004 roku, ale nie we wszystkich miastach w kraju. Z darmowej komunikacji miejskiej można korzystać nie tylko w Ostrowie Wielkopolskim, ale także m.in. w Poznaniu, Nysie, Krakowie, Jeleniej Górze, czy Koninie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Dojazd do pracy zajmuje mi samochodem 6min, dojazd autobusem w naszym cudownym mieście 40min (bo jedzie jeden w ciągu godziny). 🙂 Nie wiem czy w dzisiejszych czasach są osoby, którym nie zależy na 68 minutach w których można robić milion ciekawszych rzeczy.

    • Dokładnie! Długo korzystałem z komunikacji miejskiej w celu dojazdów do/z pracy. Niestety przez częste opóźnienia już podczas wyjazdu z pętli, małą ilość kursów, zbyt długi czas przejazdu musiałem w końcu zrezygnować. Dodatkowo wydłużenie przejazdu o kilka dodatkowych minut podczas przejazdu przez międzygalaktyczne centrum przesiadkowe przelało czarę goryczy.

  2. Nie było mnie przez kilka lat w Ostrowie, ale jak wróciłam to muszę powiedzieć, że dużo zmieniło się na plus w komunikacji miejskiej. Do pełni szczęścia brakuje tylko odpowiedniej częstotliwości i byłoby okej.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick