DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kompletnie pijani wyjechali na drogi. Gruzin, Polak i Ukrainiec wydmuchali razem ok. 6 promili [BILANS WEEKENDU]

Bez tragicznych wypadków, ale z kompletnie pijanymi kierowcami oraz piratami drogowymi. Tak przebiegł policjantom z naszego regionu weekend. W powiecie kępińskim już w piątek po 21.00 funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, który miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie zapanował nad pojazdem i zniszczył płot jednej z posesji w Nowej Wsi Książęcej.

Kilkadziesiąt minut później w Baranowie zatrzymano Ukraińca, który też wydmuchał ok. 3 promile. Stracił uprawnienia do kierowania samochodami i trafił do aresztu.

Przed 23.00 doszło do kolejnego zatrzymania w Nowej Wsi Książęcej. Mowa o 23-letnim Gruzinie, który miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. „Mężczyzna został zatrzymany oraz osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych” – wyjaśnia tamtejsza policja.

Nie tylko w powiecie kępińskim doszło do zatrzymań pijanych kierowców. Podobne sytuacje miały miejsce w Jaźwinach pod Ostrzeszowem. – 45-letnia mieszkanka gminy Kraszewice, kierując samochodem marki Peugeot, znajdując się w stanie upojenia alkoholowego, zjechała pojazdem na pobocze, a następnie wjechała do przydrożnego rowu. Nieprzytomną kierującą przetransportowano do szpitala w Kaliszu, gdzie zlecono również pobranie krwi na zawartość alkoholu lub środków psychoaktywnych – relacjonuje st. asp. Magdalena Hańdziuk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Funkcjonariusze zatrzymali w weekend w tym powiecie jeszcze dwóch pijanych kierowców. Rekordzista z tej dwójki miał ok. 2,3 promila.

Oprócz pijanych nie brakowało też piratów drogowych. W Grabowie nad Prosną 31-latka pędziła w terenie zabudowanym o 62 km/h za szybko. Straciła prawo jazdy. Natomiast 48-letni mieszkaniec gminy Mikstat rozpędził nissana do 108 km/h w terenie zabudowanym. Oboje stracili uprawnienia do prowadzenia samochodów. Dostali mandaty oraz punkty karne.

Spotkania z policją nie uniknęła też młoda kobieta, która została zatrzymana w Kaliszu na Al. Wojska Polskiego. 29-latka ominęła inny pojazd, który zatrzymał się przed pasami, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Za popełnione wykroczenie kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na jej konto trafiło 15 punktów karnych” – wyjaśniają kaliscy funkcjonariusze w poweekendowym raporcie.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • O
    Ostrowianka

    poniedziałek, 26 września, 2022

    Odstresowali się za naszą kasę w naszym kraju ,no to chlup , ,ale ani słowa bo nas ściągną

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz