Kompletnie pijana 15-latka trafiła do ostrzeszowskiego szpitala

3
Fot. zdjęcie poglądowe | źródło: Pixabay
2,5 promila alkoholu we krwi wykazało badanie przeprowadzone 15-letniej mieszkance Kraszewic (powiat ostrzeszowski). O tym, że na oddział tamtejszego szpitala trafiła kompletnie pijana nastolatka, została powiadomiona policja, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

15-letnia mieszkanka Kraszewic w powiecie ostrzeszowskim została przyjęta na oddział Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia w stanie zupełnego upojenia alkoholowego. Badanie wykazało, że w jej organizmie znajduje się 2,5 promila alkoholu, co – zdaniem policji – „przy tak młodym wieku mogło okazać się stężeniem śmiertelnym”. Nastolatka została w szpitalu na obserwacji, a o jej pobycie w placówce poinformowano rodziców.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Przeprowadzono także badania mające wykluczyć podejrzenia o to, czy nieletnia nie padła ofiarą przestępstwa seksualnego, nie zażyła środków psychotropowych bądź odurzających. Sprawą zajęła się policja. – Wyślemy zebrane materiały do sądu dla nieletnich, który będzie prowadził śledztwo. Z naszej strony podejmiemy prowadzić postępowanie mające na celu ustalenie, gdzie i od kogo 15-latka kupiła alkohol, czy ktoś ją poczęstował itd. – mówi asp. sztab. Mariusz Tomczak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Nastolatkę czeka także przesłuchanie. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi, ponieważ muszą wyrazić na nie zgodę mama oraz lekarz prowadzący. Policjanci przyjrzą się także temu, czy 15-latka miała zapewnioną należytą opiekę.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Myślę,że nie ona jedna.Znam tę dziewczynę,jest ok. Wierzę,że to był tylko incydent ale i dobra nauczka. Jeżeli wyciągnie z tego zdarzenia wnioski to w przyszłości będzie mądrzejsza.

  2. Znam tę dziewczynę.Jest ok.Wierzę,że był to tylko incydent. Jeżeli wyciągnie wnioski w przyszłości będzie wiedziała jak zgubny jest alkohol.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick