DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Komentarze po zwolnieniu trenera Konstanciaka

Jak Piotr Konstanciak i Andrzej Kryjom komentują decyzję o zmianie trenera Ostrovii 1909?


WIĘCEJ W TEMACIE:


Szerokim echem rozeszła się wieść o zwolnieniu ze stanowiska trenera Ostrovii 1909 Piotra Konstanciaka. Szkoleniowiec wywalczył awans z zespołem do wielkopolskiej IV ligi, ale na tym szczeblu popracował raptem przez 8 kolejek. W tym czasie biało-czerwoni raz wygrali i dwukrotnie zremisowali. Ponieśli też 5 porażek.

Zarząd klubu nie chciał czekać i zdecydował działać. Pożegnał się z Konstanciakiem i zatrudnił Józefa Klepaka – dotychczasowego trenera Victorii Ostrzeszów, który z V-ligowym klubem w tym sezonie radził sobie porównywalnie, jak Konstanciak z Ostrovią.

– Byłem zaskoczony, bo wcześniej takie informacje nie dochodziły. Zarząd nie rozmawiał ze mną na żadne takie tematy. Ale stało się. To jest normalna kolej rzeczy u trenerów i stało się, jak się stało – mówi portalowi wlkp24.info Piotr Konstanciak, po czym dodaje: – Zaskoczony jestem troszeczkę zachowaniem. Ale to już schodzi na dalszy plan. Po prostu w taki sposób tego się nie robi. Zostawiamy wszystko dla dobra drużyny. Myślę, że to będzie dla jej dobra. Na pewno będę obserwował, chodził na mecze, patrzył i z utęsknieniem czekał na zwycięstwa.

Andrzej Kryjom, członek zarządu Ostrovii 1909 podkreśla, że kilka czynników złożyło się na decyzję władz klubu o rozstaniu z dotychczasowym trenerem: – Myślę, że ten mecz we Wrześni był bardzo słaby. Zresztą myślę, że trener to potwierdzi. Musieliśmy coś zrobić, podjąć jakąś decyzję, bo robi się nieciekawie.

Jak podkreśla, nie była to dla niego łatwa decyzja, bo z Piotrem Konstanciakiem znają się nie od dziś: – Piotr jest biało-czerwony. Jest całe życie w Ostrovii. Dla mnie to w ogóle jest trudny temat, bo wychowywaliśmy się w jednej klatce schodowej. Byliśmy sąsiadami. No ale takie jest życie. Nas z wyniku będą rozliczać kibice i sponsorzy, a my musimy rozliczać z wyniku trenera i zawodników. Taki jest los trenera, ale mi naprawdę ciężko o tym mówić, bo Piotr jest moim kolegą.

W jednym obaj panowie są zgodni. Ich zdaniem przyszłość Ostrovii rysuje się w jasnych barwach. – Myślę, że Ostrovia na pewno nie spadnie i nie będzie miała problemów z tym, żeby się utrzymaćzaznacza trener Konstanciak, a Andrzej Kryjom dodaje: – Ten skład jest w stanie się utrzymać w IV lidze.

Trener Józef Klepak w środę poprowadził pierwszy trening z Ostrovią 1909. Do końca rundy jesiennej pozostaje 8 kolejek. To oznacza, że na półmetku sezonu obaj trenerzy będą mieli tyle samo meczów na ławce biało-czerwonych. Wtedy będzie można ocenić, który z nich poradził sobie lepiej.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz