Kombatant z Ostrzeszowa uhonorowany [ZDJĘCIA]

1
Fot. powiatostrzeszowski.pl
Adam Kasprzak, wieloletni działacz Ostrzeszowskiego Koła Kombatantów został nagrodzony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, osobiście wręczył odznakę mieszkańcowi Ostrzeszowa. W przeddzień Święta Wojska Polskiego kameralna uroczystość odbyła się w gronie najbliższej rodziny i przedstawicieli lokalnego samorządu.

Adam Kasprzak w grudniu tego roku skończy 93 lata. W okresie okupacji niemieckiej pracował w majątku w Kuźnicy Grabowskiej. Od 1947 do 1949 roku odbywał służbę wojskową, za którą został odznaczony „Medalem za zasługi w walkach z UPA”. Później pracował w Fabryce Obrabiarek Specjalistycznych – FUM w Ostrzeszowie. Był członkiem Zarządu Koła Kombatantów i szefem pocztu sztandarowego. Udzielał się także w Polskim Związku Działaczy i „Solidarności” przy fabryce FUM.

14 sierpnia został uhonorowany Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

Osobiście nagrodził go Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który uczynił to w towarzystwie wicestarosty Zofii Witkowskiej, burmistrza Ostrzeszowa Patryka Jędrowiaka, członka zarządu powiatu Adama Mickiewicza oraz Prezesa Zarządu Ostrzeszowskiego Koła ZKRP i BWP Bohdana Ogrodowskiego.

Oprócz przedstawicieli lokalnego samorządu w kameralnej uroczystości uczestniczyła najbliższa rodzina. To nie pierwsze odznaczenie dla Adam Kasprzaka. Posiada także: Złotą Odznakę za „Zasługi dla Działaczy”, Odznakę za „Zasługi dla Związku Kombatantów RP” i „Weterana Walk o Niepodległość”, a także Srebrny Medal dla Obrońców Kraju.

Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” została ustanowiona w grudniu 2000 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Panie Adamie. Serdecznie gratuluję odznaki. Choć uważam, że za Pana zasługi powinien Pan otrzymać wysokie odznaczenie państwowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick