Kombajn na polu zaprószył ogień, niejasne okoliczności pożaru stogu [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
Pożar zboża na pniu, słomsy i balotów na prywatnej posesji, a także wypadek, w którym dwie osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala to bilans kolejnych interwencji służb w miniony weekend.

Strażacy w regionie mieli w weekend pełne ręce roboty. Oprócz śmiertelnego wypadku na DW443 odnotowano kilka pożarów zboża. W piątek informowaliśmy, że tego typu zdarzenie miało miejsce we Wtórku i Mazurach w gminie Ostrów Wielkopolski. Tylko w tej drugiej miejscowości spłonęło ok. 1,5 ha zboża.

CZYTAJ: Śmiertelny wypadek. Nie żyją dwie osoby

W niedzielę strażacy zostali wezwani czterema zastępami do ugaszenia pożaru zboża na pniu i słomy. To kolejny tego typu przypadek podczas trwających żniw. Tym razem miało to miejsce w Dąbrowie (gmina Jarocin). Dzięki szybciej interwencji ogień nie zdążył się mocno rozprzestrzenić i udało się opanować żywioł. Przyczyną powstania pożaru była iskra od kombajnu.

To jednak nie koniec walki z ogniem w weekend. W Trojanowie w gminie Opatówek strażacy gasili w niedzielę płonący stóg. Na miejsce wezwano dziewięć zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. – Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 17.30. Ratownicy podali sześć prądów wody na palącą się słomę, a przy pomocy ładowarek teleskopowych usunięto część balotów w celu ich dogaszenia. Akcja trwała ok. pięciu godzin – informuje mł. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Prawdopodobną przyczyną wystąpienia ognia było podpalenie. Sprawę wyjaśnia policja.

Strażacy z Kalisza interweniowali też przy wypadku, do którego doszło w Jarantowie w gminie Blizanów. Zderzyły się tam dwa pojazdy, którymi podróżowało pięć osób. Po przybyciu strażaków, na miejscu działał już zespół ratownictwa medycznego, który zdecydował o przetransportowaniu do szpitala dwóch osób.

Pożar zboża na pniu i słomy w Dąbrowie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick