Kolorowy plac zabaw w Daniszynie już prawie gotowy [ZDJĘCIA]

0
Fot. UG Ostrów Wielkopolski
Budowa placu zabaw w Daniszynie weszła w ostatni etap. Pojawi się tam piaskownica, podwójna huśtawka i stojak na rowery. Po rozbudowie przedszkola publicznego zakończonej rok temu, dzieci nie miały się gdzie bawić. Stąd decyzja gminy o jego budowie. Inwestycja pochłonie prawie 130 tys. zł.

Rozbudowa przedszkola w Daniszynie zakończyła się w lipcu 2018 roku. Do tej pory dzieci nie miały się gdzie bawić. Gmina Ostrów Wielkopolski podjęła decyzję o zakupie pobliskiej działki i wybudowaniu na niej placu zabaw. Właśnie trwają ostatnie prace montażowe zabawek.

Nowo wbudowana strefa zabaw dla dzieci będzie niezwykle kolorowa. Rodzice nie będą musieli się martwić o bezpieczeństwo swoich pociech. Materiały wykorzystane do budowy przeszły specjalne atesty. – Na placu zabaw znajdzie się piaskownica, bujak, domek mechanik, podwójna huśtawka oraz duży zestaw sprawnościowy. Na placu będą też m.in.: ławki i stojak na rowery. Wokół pojawi się zieleń, która stanowić będzie izolacje przed hałasem – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.

Przedszkolaki będą mogły bawić się na „kolorowym placu zabaw” już we wrześniu. Cała kwota, czyli niespełna 130 tys. zł, pochodzi z budżetu gminy.

To nie jedyne nowe miejsce do spędzania aktywnie wolnego czasu. Władze Miasta Ostrowa Wielkopolskiego planują oddać w październiku do użytku trzy nowe Otwarte Strefy Aktywności. „Siłownie pod gołym niebem” pojawią się przy ulicach: Dwernickiego, Chełmońskiego i Truskawkowej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick