Kolejny sukces uczniów z ostrowskiego ZAP-u

0
fot. Paweł Sobczak
Sukces ostrowskich uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Ostrowa Wielkopolskiego. Zakwalifikowali się do finału XXVI Kaliskiego Konkursu Informatycznego. Do finału dostało się dwunastu uczniów z całej Polski. W kategorii szkół ponadpodstawowych, III miejsce zajął Patryk Markowski, uczeń ostrowskiego ZAP-u.

Organizatorem Konkursu było IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konkursowi patronował Wielkopolski Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz prezydent Kalisza.

Zadaniem konkursowym było napisanie aplikacji przeznaczonej na komputery pracujące na systemie operacyjnym Windows lub Linux. Drugim wariantem było napisanie aplikacji na telefony komórkowe pracujące na systemie Android lub Windows Phone.

Do finałowej dwunastki zakwalifikowali się Patryk Markowski, Piotr Jasik i Dawid Domin. -Najważniejszym kryterium oceny prac konkursowych było zaawansowanie programistyczne. Jury brało również pod uwagę walory graficzne i dźwiękowe, przebieg procesu instalacji, czytelność, zrozumiałość i poprawność językową opisów oraz prezentację programów – mówi Paweł Sobczak, opiekun ostrowskich uczniów.

W kategorii szkół ponadpodstawowych III miejsce zajął Patryk Markowski. Stworzył on aplikację na komputer w oparciu o obliczenia matematyczne. – Gra polega na wieloosobowym strzelaniu w zamek przeciwnej drużyny za pomocą armat z XVII wieku. Gra kończy się po zniszczeniu bazy przeciwnika – opowiedział nam Patryk Markowski, zdobywca III miejsca.

Za zajęcie trzeciego miejsca, Patryk jako nagrodę otrzymał tablet.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick