Kolejny sukces SiR. Ich czworonóg został psem ratowniczym klasy I

3
Fot. Szukamy i Ratujemy
Orest jest 9-letnim owczarkiem australijskim. Przez lata szkolony przez swoją przewodniczkę Kasię podjęli się trudnego wyzwania i wzięli udział w egzaminach specjalności terenowej klasy I. I udało się! Orest jest pierwszym psem w południowej Wielkopolsce z takim tytułem i może z powodzeniem brać udział w akcjach poszukiwawczych.

Zdać taki egzamin to nie taka prosta sprawa. Sędziowie wnikliwie oceniali sprawność fizyczną psa i jego zdolność pokonywania przeszkód, a także poziom posłuszeństwa i umiejętności przewodnika kierowania psem z dystansu. U Oresta sprawdzano także to, jak zachowuje się w stosunku do człowieka, jak odnajduje się w terenie oraz odporność jego i przewodnika na rozpraszające bodźce.

Orest i Kasia zdali egzamin na ocenę celującą! Tym sposobem czworonóg należący do Grupy Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego stał się pierwszym psem w południowej Wielkopolsce, który otrzymał specjalność ratowniczą klasy I. Orest może już brać udział w akcjach poszukiwawczych na terenie kraju i za granicą!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick