Kolejny sukces młodzieży Klubu Sportowego Stal LA

Klub KS Stal LA w Kaliszu reprezentowała liczna grupa 70 zawodników. Dla wielu z nich był to pierwszy występ w tak prestiżowych zawodach. Efekt? 14 medali i zwycięstwo w nieoficjalnej klasyfikacji medalowej. Liderkami ostrowskiego zespołu były Inga Kanicka oraz Oliwia Klar, które wywalczyły po dwa medale.

Złoty medal na 60 metrów wywalczony z rekordem życiowym to zasługa czternastoletniej Ingi Kanickiej, która także w skoku w dal uzyskała najlepszy wynik w życiu, zdobywając srebrny medal.

Bezkonkurencyjna w skoku wzwyż była Emilia Twardowska, która była blisko wyrównania rekordu życiowego. Obie dziewczyny są dopiero na początku swojej sportowej kariery, więc kolejne rekordy przed nimi. Cele do osiągnięcia w 2019 roku już są.

Dwa medale do puli Klubu Sportowego Stal dorzucili zawodnicy startujący na dystansach średnich oraz długich. Wśród dziewczyn kolejny swój medal w karierze wywalczyła Lena Dąbrówka, która była druga w biegu na 600 metrów.

Sporą niespodziankę sprawił natomiast Kuba Nawrocki, który w biegu na 1000 m uplasował się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal.

Wyniki w biegach średnich i długich nie są jednak wymierne z powodu kaliskiej bieżni, która nie sprzyja w osiąganiu życiowych rezultatów.

Złoto w skoku w dal wywalczyła Dagmara Adamcio ze świetnym wynikiem 5,28 m. Najlepsza w biegu na 300 metrów była Olga Szlachta, która startowała z zawodniczkami starszymi od siebie. Wśród chłopców złoto wywalczył deklasując konkurencję Kuba Robotnikowski. Brązowe medale do kolekcji dołożyli Dominika Rataj w skoku w dal, Daria Rybak w skoku wzwyż i Kacper Zimniak w biegu na 300 m. Brąz w skoku w dal wywalczył także Maciej Siedlecki.