Kolejny sukces Karoliny Binek

0

Uczennica IV LO w Ostrowie Wlkp. - Karolina Binek zakwalifikowała się do drugiego etapu XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. To już drugi udział Karoliny w tej olimpiadzie. Warto wspomnieć, że dziewczyna nie tylko świetnie się uczy, ale też sama pisze. Ma na swoim koncie powieść, a ostatnio wraz z koleżankami i kolegami stworzyła zbiór opowiadań „Ocaleni”.

Uczennica klasy 3b (humanistyczno-lingwistycznej) z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina – Karolina Binek zakwalifikowała się do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Na etapie szkolnym Karolina napisała świetną pracę na temat: „Przejąć cudzy styl to tak jakby założyć maskę” – Schopenhauer // Stylizacja jako popularny motyw w utworach literackich polskich autorów XIX i XX wieku. Pożyczonym piórem. Stylizacja, parodia, pastisz w powieści XIX i XX wieku.

W drugim etapie, który odbędzie się 11 lutego, Karolina, już w Poznaniu, napisze kolejną pracę i rozwiąże test z nauki o języku. Życzymy powodzenia! Uczennicę do olimpiady przygotowuje dr Bogna Skrzypczak-Walkowiak.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick