Kolejny defibrylator w miejskiej spółce. Wiemy, w których zostały zainstalowane

1
Fot. UM Ostrów
Defibrylator AED właśnie trafił do Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" w Ostrowie Wielkopolskim. To kolejna instytucja w mieście, w której urządzenie tego typu się pojawiła.

Na zachodzie Europy to już standard także w szkołach. W Polsce – trend, który zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Mowa o defibrylatorach AED, czyli niewielkich urządzeniach, które w razie potrzeby służą do przywrócenia akcji serca zanim na miejsce przyjedzie pogotowie ratunkowe. Takie urządzenie trafiło właśnie do Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami “MZO” w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Staroprzygodzkiej. Znajduje się w holu przed wejściem do sekretariatu.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– W sierpniu tego roku w spółce przeszkolono 20 pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz użycia defibrylatora. Ponadto, w ramach szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, spółka cyklicznie szkoli pracowników, także w części praktycznej, z udzielania pierwszej pomocy – mówi Andrzej Strykowski, prezes MZO.

Urządzenie jest proste w obsłudze i pozwala przeprowadzić resuscytację zarówno u dorosłego, jak i u dziecka. Wystarczy założyć elektrody, a defibrylator sam zdiagnozuje, czy wymagane jest jego użycie.

MZO jest kolejną instytucją w Ostrowie Wielkopolskim, w której został zamontowany defibrylator. Wcześniej trafiły one do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ostrowskiego Centrum Kultury oraz na Targowisku Miejskim przy ul. Głogowskiej. AED znajduje się także na Piaskach, a w okresie letnim służył na basenie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick