Kolejne zakażenia w powiecie kaliskim i jarocińskim. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

1
10 kolejnych osób z Wielkopolski zostało ujęte w statystykach odnośnie zachorowań na COVID-19 w Polsce. W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. Wśród nich są cztery osoby z powiatu kaliskiego oraz jedna z powiatu jarocińskiego. Podano także informację o śmierci dwóch osób w szpitalu w Warszawie oraz w Tychach.

W Wielkopolsce odnotowano 10 przypadków zakażenia. Jest to pięć osób z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Wszyscy są w dobrym stanie i przebywają w domu. Oprócz tego poinformowano o kolejnych przypadkach z terenu południowej Wielkopolski. – To trzy kobiety w średnim wieku oraz młody mężczyzna z powiatu kaliskiego. Kobiety przebywają w domu, a mężczyzna w szpitalu zakaźnym w Kaliszu. Jest także jeden przypadek z terenu powiatu jarocińskiego. To starszy mężczyzna, który w stanie średnio dobrym przebywa w kaliskim szpitalu. Wszystkie te osoby miały kontakt z zakażonym – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

CZYTAJ: Radni nie przekazali szpitalowi 500 tys. zł. Wyjaśniamy, dlaczego

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci dwóch osób. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Warszawie oraz 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Jak informuje resort zdrowia, zmarli mężczyźni mieli choroby współistniejące.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. tak się będzie działo jak kwarantanna będzie tylko fikcją . Ktoś powiedział żeby nie siać paniki i nie podawać skąd pochodzi i adres delikwenta [tki] a to najlepszy sposób na upilnowanie ,każdy sąsiad jeśli będzie wiedział ,że w pobliżu jest ktoś taki będzie wyczulony na takiego człowieka i jego wyjścia, na pewno coś z tym zrobi z obawy o własne zdrowie.Następny problem to kierowcy powracający z zagranicy, żeby nie być na kwarantannie to granice przekraczają ze strony czeskiej a nie niemieckiej
    to jakaś parodia z wytycznych rządu . Już w tej chwili człowiek boi się wyjść na ulicę co piątek wracają tirowcy z różnych zakątków europy idą na zakupy do marketów żeby mieć na wyjazd od poniedziałku a ilu potencjalnie mogą zarazić ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick