Kolejne stacje naprawy rowerów pojawią się w Ostrowie

0
fot. UMOstrów
Pięć nowych stacji naprawy rowerów pojawi się na ostrowskich ulicach. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na dostawę i montaż samoobsługowych punktów napraw. Wszyscy posiadacze swoich dwóch kółek, w razie potrzeby będą mieli możliwość jego naprawienia.

Stacje zostaną wyposażone w klucze, wkrętarki, imbusy oraz pompkę z adapterem do wszystkich rodzajów zaworów rowerowych. – Poza sporą ilością kluczy, wkrętaków, imbusów stacja wyposażona będzie w ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. QR CODE znajdujący się na froncie stacji umożliwi skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych – mówi Marcin Wieruchowski z Miejskiego Zarządu Dróg.

Stacje pojawią się na ulicach: Paderewskiego, Placu 23 Stycznia, Głogowskiej (Park Kilińskiego), al. Solidarności oraz przy centrum przesiadkowym. Cztery pierwsze staną już w czerwcu. Stacja zlokalizowana przy centrum przesiadkowym, powstanie zaraz po zakończeniu prac.

Do przetargu zgłosiła się jedna firma. I to właśnie ona, rodem z Leszna wykona projekt. Koszt dostawy oraz montażu stacji to 36 tysięcy złotych.

Każdy, kto będzie chciał skorzystać z punktu, będzie mógł umieścić swój rower na wspornikach. Narzędzia będą chronione zarówno przed warunkami atmosferycznymi, jak i przed kradzieżą. Zadziała tu system na monety (tak jak w przypadku wózków przy marketach).

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick