Kolejne remonty w gminie Pleszew. Położyli asfalt i stworzyli miejsca parkingowe [ZDJĘCIA]

0
Fot. pleszew.pl
Niedawno pisaliśmy o wymianie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ulicy Bojanowskiego i Klasztornej w Pleszewie. Na tym remonty w tej gminie się nie kończą. W minionym tygodniu zakończyła się budowa drogi w Taczanowie Drugim. Powstały również nowe chodniki i parkingi w okolicznych wioskach.

Na ulicach Bojanowskiego i Klasztornej w Pleszewie powstają nowa kanalizacja i sieć wodociągowa. Natomiast w Taczanowie Drugim mieszkańcy zyskali ponad 200-metrową, nawierzchnię asfaltową. Nowo powstały odcinek jest szeroki na prawie 5 metrów, a po jego bokach znajdują się półmetrowe, wykonane z kruszywa, pobocza.

Przebudowa tego fragmentu drogi gminnej rozpoczęła się na początku lipca. Wykonawcą prac była wyłoniona w przetargu firma z Kalisza. Całkowity koszt inwestycji to 250 tysięcy złotych z czego 200 tysięcy pochodzi z budżetu gminy, a 50 tysięcy dołożyło Nadleśnictwo Taczanów.

Gmina i Miasto Pleszew inwestuje także w swoje wioski. W drugiej połowie roku w Dobrej Nadziei, Zawadach i Sowinie Błotnej wybudowano chodniki. Najdłuższy, bo 34-metrowy, odcinek powstał w ostaniej z nich. W dwóch pozostałych miejscach ciągi piesze mają odpowiednio 12 i 20 metrów. Inwestycja kosztowała około 60 tysięcy złotych.

Przy sali wiejskiej w Zawidowicach, dzięki likwidacji ogrodzenia, możliwe było powiększenie parkingu. Natomiast w Zielonej Łące przy wigwamie, powstało pięć miejsc parkingowych z kostki brukowej. Prace kosztowały ponad 15 tysięcy złotych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick