DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kolejne prawa jazdy zabrane. Policja zatrzymała piratów drogowych

Ostrowscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali kierująca samochodem marki Hyundai. Pomiar prędkości wykazał, że kobieta jechała z prędkością 114km/h przy ograniczeniu do 50km/h. – W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na kierującą mandat oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami, który kierująca będzie mogła odzyskać dopiero za trzy miesiące – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Prawo jazdy stracił także 40-latek, który kierując samochodem marki Audi w terenie zabudowanym pędził z prędkością 116km/h. Zatrzymanie pirata miało miejsce na terenie powiatu kępińskiego. – Policjanci naszej drogówki sporządzili przeciwko kierującemu wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie – informuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Zmieniające się warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom, dlatego policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych, w których nierzadko życie tracą kierowcy, ich pasażerowie, rowerzyści lub piesi.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz