Kolejne oszustwo „na policjanta”. Kobieta straciła pieniądze z kredytu

1
Na terenie Kalisza doszło do kolejnego oszustwa metodą "na policjanta". Tym razem mężczyźni podali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Ofiarą padła 62-letnia kobieta, która w efekcie oddała złodziejom pieniądze, które zaciągnęła w banku w ramach kredytu. Sprawą zajmuje się kaliska policja.

62-latka zeznała, że zadzwonił do niej nieznany mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Przekonał ją, że zajmuje się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami kredytów w bankach. – Mężczyzna przekonał kaliszankę, że hakerzy będą próbowali wziąć kredyt wykorzystując jej dane osobowe. Kobieta aby uchronić się przed tym przestępstwem, miała uprzedzić działania oszustów i złożyć wniosek o pożyczę w banku – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mieszkanka Kalisza uwierzyła przestępcom i przelała pieniądze uzyskane z kredytu na wskazane przez oszustów konto.

Policja przestrzega i przypomina o tym, że służby mundurowe nigdy nie proszą mieszkańców o pieniądze! Gdy spotka nas taka sytuacja, natychmiast należy powiadomić odpowiednie służby, by mogły złapać przestępców.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick