DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kolejne miejsce dla seniorów powstanie w Ostrowie!

W ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego władze miasta planują wyremontować Dom Katechetyczny przy ul. Raszkowskiej. Na parterze powstanie wkrótce kolejny Dom Seniora. Obiektu użyczył ks. proboszcz Parafii pw. św. Antoniego. – To jest dzisiaj ogromne wyzwanie i potrzeba, aby zabezpieczyć pełną opiekę dla ostrowskich seniorów – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Podkreśliła, że tego typu obiekty są niezwykle potrzebne, co widać chociażby ze względu na listę oczekujących do Domu Seniora przy ul. Limanowskiego. – Obiekt przy ul. Raszkowskiej nie był w pełni wykorzystywany. Oczywiście, odbywały się tu spotkania grup duszpasterskich, odbywały się różnego rodzaju imprezy o charakterze religijnym czy świeckim, ale rozmach i świeckość tego budynku były trudne do zagospodarowania. Dlatego pomysł stworzenia tu Domu Seniora jest strzałem w dziesiątkę – wyjaśnia ks. Witold Szala, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • B
  bankier

  niedziela, 8 listopada, 2020

  Miasto wyda mnóstwo pieniędzy na adaptację, nowe instalacje itp w nie swoim budynku. Za udostępnienie nieodpłatne. Po kilku latach unowocześniony budynek wróci na łono Kościoła, a mieszkańcy długo jeszcze będą spłacać długi po tej adaptacji. Gratulacje królowej kredytów trzeba złożyć. I mieszkańcom, którzy jeszcze nie otwarli oczu na ten proceder. Ludzie każdy z was może sobie wyremontować mieszkanie, domek do poziomu najwyższego luksusu. Trzeba tylko znaleźć kredytodawcę. I frajerów, którzy za was ten kredyt spłacą. Gratulacje

  Odpowiedz
 • B
  budyń

  poniedziałek, 9 listopada, 2020

  Gulbinowicz z Janiakiem poświęci

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz