Kolejne kamery w Jarocinie. Cmentarz w monitoringu

0
Od 1 listopada jarociński system monitorowania miasta wzbogacił się o osiem kamer, które zostały zlokalizowane na cmentarzach parafialnym i komunalnym oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Do obrazu wysokiej jakości ma dostęp policja która w każdej chwili może zajrzeć więc, co dzieje się na nekropoliach, również w nocy.

Złodzieje są wszędzie. Niestety, także na cmentarzach. Większość kradzieży policji zgłaszania nie jest. Trudno więc ustalić sprawców. Ci złapani na gorącym uczynku muszą więc ponieść karę.

Monitoring miejski w Jarocinie obejmuje 26 kamer rozstawionych w najbardziej newralgicznych miejscach, a więc m.in. przy ruchliwych skrzyżowaniach. system pomógł w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców kolizji drogowych czy drobnych wykroczeń.

1 listopada w Jarocinie rozpoczęło pracę osiem kamer, które wchodzi w skład miejskiego monitoringu, a które mają ukrócić działalność hien cmentarnych.

Wysokiej jakości obraz z kamer rejestrowany jest zarówno w dzień, jak i po zmroku. Jest przekazywany do komendy powiatowej policji i gminnego centrum monitoringu. W razie wątpliwości można też skorzystać z nagranego materiału, który przechowywany jest do kilku tygodni wstecz.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick