Kolejne 100 milionów na rozbudowę jarocińskiego ZGO

5
Fot. jarocin.pl
Zagład Gospodarowania Odpadami - Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie przeznaczy kolejne 100 milionów złotych na dalszą rozbudowę. Niespełna połowa pochodzi ze środków własnych spółki, pozostałe pieniądze do dofinansowanie zewnętrzne. Dzięki dofinansowaniu na terenie zakładu pojawi się m.in. drugi fermenter do przetwarzania odpadów biodegradowalnych.

Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie inwestuje ogromne pieniądze na modernizację tego miejsca. Już teraz jest najnowocześniejszych w regionie. Okazuje się, że to nie koniec zmian, bo ZGO inwestuje kolejne 100 milionów złotych na dalszą modernizację. Blisko 40 mln zł stanowić będą środki własne spółki, a na ok. 60 mln zł opiewa dotacja oraz pożyczka pozyskana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. „Dzięki wsparciu i środkom własnym, zakład wzbogaci się o drugi fermenter do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Powstanie też nowy agregat kogeneracyjny. Modernizacji i rozbudowie poddana zostanie również stacja transformatorowa. Inwestycja obejmie także budowę placu do przerobu odpadów budowlanych, wydzielenie boksów magazynowych i zakup sprzętu mobilnego. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie instalacja do kompostownia bioodpadów stanowiących odpady komunalne oraz innych odpadów ulegających biodegradacji. Powiększona zostanie także kompostownia odpadów oraz place kompostowe” – informuje jarociński samorząd.

Zakład Gospodarki Odpadami – Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie to spółka, która chce być samowystarczalna energetycznie i już w tej chwili jest nowocześniejsza, niż wymaga tego Unia Europejska.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 3
    1

    Można? Można. Tylko trzeba mieć pomysł, dobry biznes plan, poszukać środków zewnętrznych i już. No i trzeba chcieć, prawda panie były prezesie RZZO?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick