Kolejna zmiana organizacji ruchu. Sprawdź, jak wyjechać z rynku

0
grafika: UM Jarocin
Ul. Mickiewicza i częściowo Kilińskiego ponownie zostaną zamknięte. Ponownie otwarta została natomiast ul. kard. Wyszyńskiego, którą można wyjechać z rynku. Zmiany są podyktowane kolejnymi pracami związanymi z rewitalizacją Śródmieścia Jarocina.

Rewitalizacja Śródmieścia Jarocina postępuje, a wraz z nią co rusz są wprowadzane zmiany w organizacji ruchu. Tydzień temu informowaliśmy, że ze względu na liczne kolizje, zmieniono układ komunikacyjny na skrzyżowaniu Kościuszki z Al. Niepodległości.

Ogłoszone teraz zmiany dotyczą ul. Mickiewicza oraz Kilińskiego i wiążą się także z ul. kard. Wyszyńskiego.

Zatem po kolei: Ul. Wyszyńskiego została otwarta po tym, jak zakończono tam prace związane z budową kanalizacji. Prowadzi ona z rynku – gdzie w trakcie rewitalizacji mieszkańcy tłumnie parkują niemal w każdym możliwym miejscu – aż do Al. Niepodległości przy Spichlerzu Polskiego Rocka. To właśnie Wyszyńskiego można teraz wyjeżdżać z rynku, a nie ul. Mickiewicza w Kilińskiego, a następnie w Niepodległości.

Ul. Mickiewicza bowiem zostaje ponownie zamknięta. – Na Kilińskiego i Mickiewicza, którymi do tej pory wyjeżdżaliśmy z rynku, zakończone zostały prace związane z wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej. Teraz czas na światłowody i uliczne oświetlenie. Na przełomie marca i kwietnia wykonane zostaną nawierzchnie docelowe – wyjaśniają przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, którzy są inwestorem.

Zmiany wchodzą w życie w środę, 9 lutego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick