Kolejna wycieczka po Ostrowie w Radio Poznań!

4
W niedzielę miłośnicy historii Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli się wybrać na spacer po mieście sprzed lat. Wszystko za sprawą kolejnej audycji Radia Poznań. Tym razem w godzinach od 13.00 do 16.00 słuchacze będą mogli posłuchać audycji "Niedziela na Głównym", której gościem będzie Witold Banach, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

To już kolejna audycja Radia Poznań z Ostrowa Wielkopolskiego. Kilka dni temu słuchacze mogli wraz z Ewą Smolińską, dyrektorem kina “Komeda” wybrać się na spacer śladami młodego Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Ostrów Wielkopolski był wtedy tematem w wieczornej audycji “Rusz się z domu w Wielkopolskę”.

Teraz słuchacze będą mogli odbyć spacer po dawnym Ostrowie wraz z reporterem Jackiem Kosiakiem oraz Witoldem Banachem, dyrektorem Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto będzie tematem niedzielnej, popołudniowej audycji “Niedziela na głównym”, która nadawana jest w godzinach od 13.00 do 16.00. Wszyscy przy odbiornikach odwiedzą m. in. wydawnictwo Stefana Rowińskiego, sklep „Bazar” Tadeusza Skrzypczaka, zakład zegarmistrzowski Kazimierza Świetlika i zakład fryzjerski Pawła Biniasza. Zatrzymają się też w muzealnym kinie, a także w Cafe Muzeum na spotkaniu z Jadwigą Żylińską i Gustawem Bojanowskim.

Link do audycji Radia Poznań znajdziecie TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 18
    5

    Z radiem Poznań to nie ma się co zbytnio spoufalać, bo to obecnie już nie żadne lubiane, solidne stare i dobre radio Merkury łączące w sobie wszystko co najlepsze z dawnych rozgłośni ogólnopolskich dodając do tego dawkę regionalizmu, tylko rządowa gadzinówka propagandowa promująca jawnie na antenie szowinizm i pogardę dla ludzi. Na prawdę nie ma się czym chwalić. Jak najdalej od nich.

  2. Drogi “Wielkopolaninie” dochodzę do wniosku ,że chyba słuchamy nie tej samej stacji a Ty po prostu slyszysz to co “kazano Ci uslyszeć zgodnie z poprawną linią czasów minionych”. Więcej otwartości na zmiany i dystansu do historii oraz minimum obiektywizmu . Czyżby propagowanie wiedzy o naszej małej ojczyżnie też musi być skażone wszechobecnym politykierstwem ? Pozdrawiam.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick