Kolejna szkoła z koronawirusem

5
Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednego z uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Informację potwierdza ostrowski sanepid. Trwają ustalenia z dyrekcją szkoły - mają zapaść decyzje ile osób zostanie objętych kwarantanną i czy dotknie ona również nauczycieli. To kolejna szkoła ponadpodstawowa, w której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej było to III LO, Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych oraz ostrowski ZAP.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. W szkole w Radlowie też jest nauczyciel zarażony. A szkoła nadal funkcjonuje. Nie zatrzymamy wirusa jeśli na kwarantannie będą tylko pojedyncze klasy. Przecież nauczyciele w pokoju nauczycielskim pijąc herbatę, jedząc sniadanie nie mają masek. Na lekcjach bez masek. Za chwilę następne zakażenia będą.

  2. Dlaczego rodzice ukrywają przypadki covida, nie idą do lekarza, zostawiają dzieciaka w domu aż mu „przejdzie” i nazywa się to oficjalnie przeziębienie ? Dlaczego niektórzy dyrektorzy zmuszają nauczycieli do podpisania „cyrografów” ze rezygnują z kwarantanny ? Dlaczego mimo zakażeń w jednym z liceów nadal są normalne lekcje ???? Tak wróble ćwierkają na Rynku…może to plotka a może i nie…Czy nie rozsądniej zamknąć szkołę na dwa tygodnie, zrobić toatalną kwarantanne i dezynfekcję ?

  3. Dokładnie. Nie ma sensu jednej klasy na kwarantannie trzymać i to tylko 7 dni teraz. Czy ktoś robi nauczycielom testy ? Przecież to oni mają kontaktu ze sobą nawzajem i innymi klasami.
    A rodzice żeby chociaż trzymali dzieci w domu jak są przeziębione. Nie zawsze to jest takie proste jak widać. A kto ich dzieciom zrobi testy ??? Dzieci mają przeziębienia a dorośli covid … Na to wychodzi

  4. Hmmm … mam pomysł a może zróbmy kontrolowane zakażenia? Tych co się nie boją… grupka z 50 osób w sali i jednego lub kilku chorych…. może to by było wyjście? Zabawa-kwarantanna-test zdrowy jak ma ochotę jeszcze raz na covidowa zabawę itd. Przynajmniej spokój zapanuje.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick