Kolejna stacja roweru miejskiego w Ostrowie

0
To już 10 stacja roweru miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem pojawiła się przy galerii handlowej. Pięć nowych rowerów jest już do użytku mieszkańców. Miasto ma jeszcze duże plany co do tej inwestycji. Nowa stacja powstała dzięki współpracy operatora systemu, Nextbike Polska i Galeria Ostrovia.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać już z 81 rowerów rozmieszczonych na 10 stacjach. Ta przy galerii handlowej jest ósmą uruchomioną w tym roku.

Galeria planuje w przyszłości uruchomić także stację rowerów familijnych. Będą to jedyne takie środki transportu w mieście. Rowery familijne mogą być użytkowane przez rodziny nawet z czwórką dzieci.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Stacje roweru miejskiego znalazły się też między innymi przy szkole na Pruślinie, przy Targowisku Miejskim, Urzędzie Miejskim oraz Urzędzie Skarbowym.

Aby skorzystać z roweru miejskiego, należy zarejestrować się w systemie Nextbike np. przez stronę OstrowskiRowerMiejski.pl lub przy użyciu terminalu na stacji wypożyczeń. Zanim będziemy mogli skorzystać z jednośladu, musimy jeszcze wpłacić co najmniej 10 zł, aby aktywować konto. Następnie wystarczy wpisać numer telefonu, PIN oraz numer roweru. Pierwsze cztery godziny jazdy są bezpłatne. Za następne zostanie nam potrącona opłata z konta, które zasililiśmy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick