Kolejna przeprowadzka w Pleszewie. Tym razem siedzibę zmienia Przedsiębiorstwo Komunalne

0
Po Bibliotece Publicznej i Domu Kultury, Przedsiębiorstwo Komunalne jest kolejną instytucją w Pleszewie, która zmienia swoją siedzibę. Obecnie trwają przygotowywania do wielkiej przeprowadzki, ale mniej więcej za rok ta ma stać się faktem i pleszewska "komunalka" z ulicy Fabrycznej ma przenieść się w rejon Polnej i Wschodniej.

Skąd pomysł na przeprowadzkę siedziby Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie? Miasto od lat starało się o pozyskanie inwestora dla terenów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, niestety bez skutku. Przełom nastąpił jednak w zeszłym roku. – Pierwsze rozmowy z firmą Famot, która chce się rozbudowywać, dotyczyły terenu na ulicy Wschodniej, natomiast po dłuższych rozmowach okazało się, że potrzeby tej firmy są większe, w związku z tym zaczęliśmy rozmawiać o terenie, które zajmuje Przedsiębiorstwo komunalne – tłumaczy wicebursmimtrz Pleszewa Andrzej Jędruszek.

Na podstawie tych rozmów zapadła decyzja o sprzedaży terenów, na których obecnie znajduje się pleszewskie Przedsiębiorstwo Komunalne i pomysł na przeniesienie instytucji na ulicę Polną i Wschodnią. – Do końca roku mamy zamiar zostać na ulicy Fabrycznej, a od nowego roku (2021) przeprowadzić się już w części do nowego zakładu, który powstaje przy ulicy Polnej. Jesteśmy dopiero w fazie projektowania tych obiektów. Część na pewno uda się do końca roku wybudować, odebrać do użytku; część, chcielibyśmy, żeby się udało, ale mamy plan B, jeśli się nie uda – mówi Grzegorz Knappe, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie.

Na razie przygotowywane jest podłoże pod inwestycje, ale plany dotyczące nowego miejsca, w którym będzie funkcjonować pleszewskie Przedsiębiorstwo Komunalne są zakrojone na szeroką skalę. Plusy przeprowadzki? To przede wszystkim dużych samochodów komunalnych wyprowadzony poza centrum miasta –wyjaśnia prezes pleszewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Pracy związanej z przeprowadzką jest sporo. Spore są też koszty. Ale w tym wypadku część pieniędzy pochodzić będzie ze sprzedaży terenów na ulicy Fabrycznej po obecnej siedzibie Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz działek inwestycyjnych na ul. Wschodniej. Koszt całej inwestycji to ponad 10 milionów złotych.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick