Kolejna gitara Szymona Chwalisza do wylicytowania na Pol’and’Rock Festival

0
zdjęcia gitar: fb.com/pg/chwalisz.szymon | grafika: wlkp24.info
Szymon Chwalisz, znany artysta plastyk z Ostrzeszowa przygotował kolejną gitarę do wylicytowania podczas Pol'and'Rock Festiwal. Jego praca polegała na stworzeniu autorskiego projektu graficznego oraz pomalowaniu instrumentu. Tym razem jest to w pełni autorskie dzieło przedstawiające m.in. porozdzieraną Polskę, która jest łączona mostami.

Pol’and’Rockowa gitara pomalowana przez Szymona Chwalisza – ostrzeszowskiego artystę plastyka to stały punkt licytacji, które odbywają się podczas legendarnego festiwalu. W tym roku przypada 25. edycja tej muzycznej imprezy i będzie ona wyjątkowa także dla autora gitarowych malowideł. – Wakacje to taki okres, w którym tyle się dzieje, że czasami nie wyrabiam na zakrętach. Ale jest jedna taka rzecz, która stała się marką samą w sobie. To gitara na Pol’and’Rock Festival – zdradził fanom malarz, który odkrywał kolejne karty co jakiś czas, budując tym samym napięcie wokół kolejnego dzieła, o które będzie można powalczyć w szczytnym celu.

Szymon Chwalisz po raz pierwszy przygotował gitarę innego producenta. Było więc to dla niego dodatkowe wyzwanie. Pierwszy raz także zdecydował się stworzyć całkowicie autorskie dzieło, które znajdzie się na instrumencie. – Będzie ona bardzo symboliczna. Wymyśliłem motyw mostów i hasło „Mój dom mostem połączony” – wyjaśnił.

Na przedniej stronie gitary znajduje się Polska z zaznaczonymi największymi miastami, które symbolizują m.in. pomnik Neptuna (Gdańsk), koziołki (Poznań) i krasnale (Wrocław). Najważniejsze są jednak wspomniane przez artystę mosty. – Nasza ojczyzna jest trochę rozerwana, a między tymi wyrwami układają się mosty. One nie zawsze są idealnie równe i poukładane, ale generalnie staramy się – dodał Chwalisz w materiale wideo opublikowanym na fanpage’u Nędzny Malarzyna – Art by Szymon Chwalisz. Na drugiej stronie znalazły się wizerunki kilku artystów z Polski i zagranicy. Są to: Joanna Kołaczkowska, Kuba PI, B-Real of Cypress Hill, Tom Morello i Ziggy Marley.

Zdradzę rąbek tajemnicy! To jeszcze nie finał malowania tegorocznej PolandRockowej Gitary, ale przedstawię Wam już kilku…

Opublikowany przez Nędzny Malarzyna – Art by Szymon Chwalisz Wtorek, 16 lipca 2019

 

 

Gitarę będzie można wylicytować podczas tegorocznej 25. edycji Pol’and’Rock Festival, a pieniądze zostaną przeznaczone na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tymczasem Szymon Chwalisz będzie jednym z gości tego muzycznego wydarzenia. „Od czwartku przez trzy dni w godzinach 11.30-13.00 w namiocie Kręciołatv na ASP widzimy się podczas warsztatów z malowania gitar. Może w końcu wyszkolę sobie pomocników! Do zobaczyska!” – napisał na swoim fanpage’u, dodając zdjęcia gotowej gitary, które możecie obejrzeć także na przygotowanej przez nas grafice powyżej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick