Kolejka przed Urzędem Miejskim. Od dziś można składać wnioski na wymianę pieca

6
Fot. UMOstrów
We wtorek ruszyła możliwość składania wniosków na wymianę pieca. Od samego rana przed budynkiem ostrowskiego magistratu ustawiła się kolejka chętnych mieszkańców. Czas na składanie niezbędnych dokumentów upływa 26 kwietnia. W tym roku miejski samorząd przeznaczył na ten cel blisko 1,5 miliona złotych.

Program wymiany kopciuchów na ekologiczne źródła ciepła wystartował w Ostrowie Wielkopolskim w 2015 roku. Do tej pory w 1088 budynkach lub lokalach mieszkalnych położonych na terenie Miasta zlikwidowano 1353 węglowe źródła ogrzewania.

Tegoroczna edycja programu wystartowała we wtorek i już od samego rana przed budynkiem ostrowskiego magistratu ustawiła się kolejka chętnych mieszkańców. Przez pierwsze pół godziny, urzędnicy przyjęli 100 wniosków.

Nabór potrwa do 26 kwietnia. Za datę złożenia wniosku uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wnioski złożone po dniu zakończenia naboru pozostawiane będą bez rozpatrzenia. Dotacja może być udzielona wyłącznie na dofinansowanie kosztów realizacji zadania, czyli podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, zakup i montaż nowego źródła ogrzewania, demontaż starych palenisk, jeżeli koszt jest uzupełnieniem kosztów określonych w poprzednich punktach.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać wyłącznie:

1) w wersji papierowej w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim;

2) w wersji papierowej na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski),

3) w  formie dokumentu elektronicznego przez elektroniczną skrzynkę podawczą organu (ePUAP: /MiastoOstrowWielkopolski/skrytka)

Do ubiegania się o dotację uprawnione są:

1) podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych, w szczególności:

a) osoby fizyczne,

b) wspólnoty mieszkaniowe,

c) osoby prawne,

d) przedsiębiorcy;

2) jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi

DOKUMENTY ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 3
    1

    Brednie i tępa propaganda. Na rogu ulic Jadwigi i Reymonta Rysiu smrodzi codziennie i nie ma żadnej akcji ze strony jakiś służ. Czasem śmierdzi, że nie można okna otworzyć. 🙁 Taki ktoś nie wymieni pieca, bo dla niego musi być tanio.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick