Koleją metropolitarną z Jarocina do Poznania już w czerwcu

0
Fot. UMWW
Jarocin jako jedno z pierwszych miast w południowej Wielkopolsce będzie mogło korzystać z poznańskiej kolei metropolitarnej. To wszystko za sprawą umowy podpisanej przez wicemarszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka z przedstawicielami 11 samorządów. Dzięki kolei metropolitarnej droga do pracy i szkoły oraz powrót do domu będą szybsze i wygodniejsze.

Każdy z samorządów dołożył się do sfinansowania kolei. Nie obyło się oczywiście bez pieniężnego wsparcia Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznania i Powiatu Poznańskiego. Pierwsze cztery linie będą przechodzić przez Jarocin, Grodzisk Wielkopolski, Wągrowiec i Nowy Tomyśl. Pociągi ruszą już 10 czerwca! Kolejne miasta, które skorzystają z udogodnień to Rogoźno, Września, Kościan, Szamotuły i Gniezno. – Chodzi o to, że jest to nasze pierwsze w historii wspólne przedsięwzięcie, które udało się zrealizować. Fakt, że tyle samorządów udało się zgromadzić wokół wspólnej idei, to jest naprawdę wspaniałe. To wielki sukces – mówi wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Poznańska Kolej Metropolitalna będzie obejmować swoim zasięgiem obszar w promieniu około 50 km od Poznania, a w godzinach szczytu będzie jeździć ze zwiększoną częstotliwością, czyli co pół godziny.

Spotkanie marszałka województwa z przedstawicielami innych chętnych samorządów odbędzie się 7 maja. Wtedy też zostaną podpisane kolejne umowy, a linia PKM poszerzy się jeszcze bardziej.

Samorządy już się zdecydowały! Pasażerowie pierwszych czterech linii Poznańskiej Kolei Metropolitalnej ze stolicy…

Opublikowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego 17 kwietnia 2018

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick