Kobylin: Pałac w ogniu. Rodzina straciła dach na głową

0

Pięcioosobowa rodzina straciła dach nad głową. W zabytkowym pałacu w Kobylinie, który został zaadaptowany na budynek mieszkalny wybuchł pożar. Mieszkańcy opuścili obiekt jeszcze przed przybyciem strażaków, nikt nie ucierpiał. Budynek został uratowany, jednak w tym momencie nie nadaje się do zamieszkania.

Ogień pojawił się w środę około godz. 23. Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał do miejsca zdarzenia ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyn oraz zastępy gaśnicze z OSP Kobylin, Kuklinów i Krotoszyn.

– W momencie przybycia strażaków pożarem objęte były dwa pomieszczenia mieszkalne, wewnątrz panowało duże zadymienie. Istniało realne zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą cześć budynku – relacjonuje bryg. Tomasz Niciejewski, rzecznik prasowy krotoszyńskiej komendy straży pożarnej.

Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi, inni strażacy wyposażona w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamerę termowizyjną, dokonała rozpoznania i kontroli wyższej kondygnacji – zagrożeń nie stwierdzono.

Straty zostały wstępnie oszacowane na 40 000 złotych, wartość ocalonego mienia na 150 000 złotych.

fot. sekc. Szymon Kujawa / KPPSP Krotoszyn

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick