Kobylin ma Gminny Ośrodek Kultury [ZDJĘCIA]

0
Urząd Gminy Kobylin
W Kobylinie (w powiecie krotoszyńskim) powstał Gminny Ośrodek Kultury. - Bardzo się z tego cieszymy, bo dzięki temu możemy wyjść naprzeciw ludziom z pasją, wesprzeć i pomóc lokalnym artystom - mówi Karolina Szymanowska, dyrektor ośrodka.

Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie powstał w miejscu dawnego kina „Świt”. – Ono już od dawna nie funkcjonowało. Na pewno będziemy się starali o to, aby to się zmieniło. Wszystko jednak zależy od funduszy – mówi Karolina Szymanowska, której funkcję dyrektora ośrodka powierzono na początku maja.

Inwestycja cieszy tym bardziej, że wcześniej w Kobylinie nie było ośrodka kultury. – Koszt tej inwestycji wyniósł niecałe 153 000 złotych, czyli niewiele – zaznacza skarbnik Urzędu Gminy w Kobylinie.

Na uroczyste otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury przybyło wiele osób. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu, goście przeszli na salę kinową gdzie mogli obejrzeć film o Kobylinie przygotowany przez Wiesława Kupczyka. Część artystyczną otworzył występ Stanisława Szelągowskiego wraz z Weroniką Ertel. Na scenie zaprezentowały się także lokalne chóry: Cecylia, Familia, Harfa, Łagiewniczanie oraz zespół Młodzi Duchem. Nie obyło się bez tańców. A to już dzięki Centrum Tańca Showdance oraz uczennic gimnazjum z Kobylina. Dodatkową atrakcją uroczystości był występ zespołu TACY nie INNI oraz skrzypaczki Moniki Walczak z Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas imprezy można było także obejrzeć prace: malarskie, z grafiki komputerowej i zbiór militariów.

redaktor wlkp24.info
anna.lawicka@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick