Kobyla Góra: Powstanie ścieżka przy zalewie "Blewązka"

0

140 tysięcy będzie kosztować pierwszy etap budowy ścieżki przy zalewie „Blewązka” w Kobylej Górze. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy na budowę odcinka chodnika. Będzie można nim spacerować wzdłuż brzegu zalewu, ale także przysiąść na ławce czy zobaczyć tablice edukacyjne Nadleśnictwa Przedborów. 

O chodniku biegnącym wzdłuż brzegu zalewu w Kobylej Górze mówiono już od dawno, ale dopiero teraz udało się ten projekt sfinalizować. Nie będzie to ścieżka dookoła akwenu, przynajmniej na razie, ale takie rozwiązanie jest w planach. W minioną środę podpisano umowę na budowę pierwszego etapu. Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza przy zbiorniku retencyjnym ma połączyć przyjemne z pożytecznym. Spacer wzbogacony zostanie o możliwość zapoznania się z tablicami informacyjnymi zamontowanymi przez Nadleśnictwo Przedborów, od którego gmina dzierżawi teren pod ścieżkę. 

Chodnik będzie miał 800 metrów długości i zaczynać się będzie przy betonowym parkingu przy drodze w stronę Myślniewa. Ścieżką dojdziemy aż do zapory czołowej (tamy). Inwestycja będzie sfinansowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach osi 4 Leader wdrożonej przez Ostrzeszowską Lokalną Grupę Działania. 

fot. archiwum wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick