Kobieta futurystyczna

1
Czy da się przenieść malarstwo Picassa, Braque'a czy Legera na język mody i urody? Okazuje się, że tak, co udowodniły uczestniczki konkursu, który odbył się dziś w ostrowskim medyku, czyli w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Stylizacja kobiety futurystycznej w oparciu o malarstwo kubistyczne. To tytuł konkursu, w którym wzięli udział słuchacze szkół policealnych z całej Wielkopolski, a nawet szerzej, bo swoją reprezentację miał też Inowrocław.

Geometryczne uproszczenie elementów kompozycji, odrzucenie reguł perspektywy i nowe, awangardowe zasady przestrzennej kompozycji. Tym jest kubizm w malarstwie i rzeźbie. Jak zainspirować się tym kierunkiem, tworząc stylizację kobiety futurystycznej, a więc fryzurę, makijaż i kostium? Uczestniczki konkursu mówiły, że nie było łatwo, ale temat znały już wcześniej, mogły więc dokładnie obmyślić koncepcję. Siedem dwuosobowych drużyn przez trzy godziny, pod okiem jurorów tworzyło kompletną, inspirowaną kubizmem stylizację. Z jakim efektem? O tym w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick