DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Koalicja przeciwko burmistrzowi Ostrzeszowa. Jest czy jej nie ma?

Tomasz Kosmala został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Ostrzeszowa. Komitet obecnego burmistrza jest w mniejszości, ale wszyscy radni zapewniają, że chcą działać dla dobra mieszkańców. Bez zawierania koalicji.

Komitet „Bezpartyjni dla Ziemi Ostrzeszowskiej” Patryka Jędrowiaka w wyborach samorządowych zdobył dziewięć mandatów. Koalicja Obywatelska – 6, Trzecia Droga – 3, Prawo i Sprawiedliwość – 2, a Komitet Wyborczy „Razem możemy wszystko” wprowadził do rady jednego przedstawiciela.

Wiele mówiło się o koalicji, jaka miała zawiązać się między Koalicją Obywatelską, Trzecią Drogą, PiS oraz Komitetem „Razem Możemy Wszystko”, by stanąć w opozycji do urzędującego burmistrza Patryka Jędrowiaka. Te pogłoski zdementował przed kamerą Tomasz Kosmala, nowo wybrany przewodniczący Rady Miejskiej Ostrzeszowa z klubu Koalicji Obywatelskiej. – To jest nieprawda. My na początku, jako radni-elekci poparliśmy Mariusza Witka, jako kandydata na burmistrza tylko i wyłącznie dlatego, że byliśmy w opozycji do burmistrza obecnie panującego. Stwierdziliśmy, że to jest jedyne wyjście, nie mieliśmy swojego kandydata. Nie udało się, sprawa się zamknęła i współpraca zniknęła, ponieważ mamy bardzo wiele rzeczy, które nas dzielą, ale łączy nas to, że chcemy dobrze działać na rzecz mieszkańców – mówił Tomasz Kosmala.

Swoje oczekiwania współpracy z nową radą wyraził także Patryk Jędrowiak, którego mieszkańcy wybrali na kolejną kadencję. – Z naszej strony projektu uchwał będą prezentowane i zobaczymy, jak prace nad projektami będą wyglądać. Chcę wierzyć, że nie będzie stałego głosowania przeciwko burmistrzowi. Bo tak to porozumienie było głoszone. Wierzę, że skoncentrujemy się na merytoryce dla dobra naszych mieszkańców – skomentował Jędrowiak.

CZYTAJ: Lech Janicki ustępuje miejsca po 23 latach. Dariusz Świtoń nowym starostą ostrzeszowskim

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz