DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Klimek: "To odpowiedź na liczne oczekiwania". Ruch na ostrowskim rynku wreszcie wstrzymany?

Upoważnienie do wjazdu na ostrowski rynek posiada kilka grup. – Na rynku mogą parkować goście hotelowi, ale nie goście hotelowej restauracji. Ci zakwaterowani otrzymują w recepcji specjalny dokument, który zezwala na postój. Kolejną grupą, która jest upoważniona do parkowania to pracownicy ratusza oraz tamtejszego muzeum, dowożący towar do restauracji, niepełnosprawni posiadający odpowiedni dokument oraz ci, którzy biorą udział w uroczystościach w Urzędzie Stanu Cywilnego – wyjaśnia Karolina Cicharska z ostrowskiej straży miejskiej.

Straż Miejska kilka razy w tygodniu prowadzi kontrole. Spisywane są wtedy numery rejestracyjne pojazdów zaparkowanych na części restauracyjnej. Mundurowi sprawdzają później, kto z nich posiada upoważnienie, a kto nie. 24 godziny na dobę działa także monitoring, który na bieżąco rejestruje obraz z ostrowskiego rynku. – Za złamanie przepisu, czyli wjazd na rynek bez uprawnienia możemy nałożyć mandat do 500zł. Kierujący otrzyma także pięć punktów karnych – dodaje Cicharska.

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w 2019 roku, prezent Beata Klimek przedstawiła budżetowe plany dotyczące ruchu samochodowego na rynku. Miasto planuje zamontować automatyczny słupek na wjeździe od ulicy Raszkowskiej. – To może niewielka inwestycja, ale mówimy o niej także dlatego, że jest to odpowiedź na liczne oczekiwania ze strony radnych, ale też mieszkańców Ostrowa. Mam nadzieję, że jest to początek uporządkowania ruchu samochodowego na ostrowskim rynku – mówiła podczas sesji prezydent Klimek.

Koszt zakupu i montażu automatycznego słupka został wyceniony na 60 tysięcy złotych.

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • P
  po

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Nie rozumiem po co słupek za 60 tys.Wystarczy większa aktywność SM i tyle można zarobić na mandatach od cwianiaków ignorujących znaki.

  Odpowiedz
 • J
  ja

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Gdyby postawić strażnika miejskiego piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i prawo do wystawiania wysokich manatów to zarobili by 3 razy więcej niż tym tuptaniem za dnia. Może wtedy smarkateria przestałaby jeździć i oglądać co się dzieje. Trzymam mocno kciuki z nadzieją, że się ten ruch uda ograniczyć jednocześnie chyba nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

  Odpowiedz
 • E
  Edek

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Oczekiwania sa ale na rozwoj gospodarczy, handlowy miasta a nie bycie sypialnia poludniowej wlkp

  Odpowiedz
 • Z
  ZoR

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Temat bezprawnego wjazdu na rynek jest oczywiście ważny, natomiast warto byłoby zająć się letnimi ogródkami piwnymi, które szpecą rynek.

  Odpowiedz
 • M
  Mieszkaniec

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Nie rozumiem po co wogóle zakaz ruchu w tym miejscu.

  Odpowiedz
 • J
  Jo

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Od lat ta władza nie potrafi sobie z tym poradzić – taka jest super czy charyzmatyczna jak to tam było. SM boi się kiwnąć palcem żeby się nie narazić mieszkańcom, a ich tłumaczenia czemu czegoś nie zrobią są żałosne – szkoda kasy na nich. A radny z przyjaznego Ostrowa i mieszkający w śródmieściu od lat nawet tego nie potrafi załatwić tylko odczytuje formułki z kartki w tej sprawie na każdej sesji – gdyby nie jego ojciec to by w życiu radnym nie został.

  Odpowiedz
 • M
  Mig

  czwartek, 2 stycznia, 2020

  Zrobić dostawy tylko w godzinach 10-11

  Odpowiedz
 • K
  Katarzyna21

  piątek, 3 stycznia, 2020

  do Mig a ciebie puknąć w łeb durniu

  Odpowiedz
 • D
  dociekliwy

  sobota, 4 stycznia, 2020

  W każdym mieście obowiązują godziny dostaw towaru to chyba normalne, nie rozumiem parkingu dla ciągle rozrastającej się ilości pracowników muzeum proszę sprawdzić czy normalne jest by darmowy parking w tak reprezentacyjnym miejscu był akceptowany.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz