Klimek: „To odpowiedź na liczne oczekiwania”. Ruch na ostrowskim rynku wreszcie wstrzymany?

12
Problem wzmożonego ruchu na ostrowskim rynku przewija się już od dłuższego czasu. Tematem interesują się nie tylko radni, ale także mieszkańcy, którzy spacerując w sąsiedztwie ratusza, napotykają co chwilę przejeżdżające pojazdy. Niektórzy kierowcy traktują rynek, jako skrót między ulicami Raszkowską, a Wrocławską. W budżecie na rok 2020 miasto zaplanowało zamontowanie automatycznego słupka, który ma zablokować wjazd osób nieupoważnionych.

Upoważnienie do wjazdu na ostrowski rynek posiada kilka grup. – Na rynku mogą parkować goście hotelowi, ale nie goście hotelowej restauracji. Ci zakwaterowani otrzymują w recepcji specjalny dokument, który zezwala na postój. Kolejną grupą, która jest upoważniona do parkowania to pracownicy ratusza oraz tamtejszego muzeum, dowożący towar do restauracji, niepełnosprawni posiadający odpowiedni dokument oraz ci, którzy biorą udział w uroczystościach w Urzędzie Stanu Cywilnego – wyjaśnia Karolina Cicharska z ostrowskiej straży miejskiej.

Straż Miejska kilka razy w tygodniu prowadzi kontrole. Spisywane są wtedy numery rejestracyjne pojazdów zaparkowanych na części restauracyjnej. Mundurowi sprawdzają później, kto z nich posiada upoważnienie, a kto nie. 24 godziny na dobę działa także monitoring, który na bieżąco rejestruje obraz z ostrowskiego rynku. – Za złamanie przepisu, czyli wjazd na rynek bez uprawnienia możemy nałożyć mandat do 500zł. Kierujący otrzyma także pięć punktów karnych – dodaje Cicharska.

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w 2019 roku, prezent Beata Klimek przedstawiła budżetowe plany dotyczące ruchu samochodowego na rynku. Miasto planuje zamontować automatyczny słupek na wjeździe od ulicy Raszkowskiej. – To może niewielka inwestycja, ale mówimy o niej także dlatego, że jest to odpowiedź na liczne oczekiwania ze strony radnych, ale też mieszkańców Ostrowa. Mam nadzieję, że jest to początek uporządkowania ruchu samochodowego na ostrowskim rynku – mówiła podczas sesji prezydent Klimek.

Koszt zakupu i montażu automatycznego słupka został wyceniony na 60 tysięcy złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 20
  5

  Nie rozumiem po co słupek za 60 tys.Wystarczy większa aktywność SM i tyle można zarobić na mandatach od cwianiaków ignorujących znaki.

 2. 26
  1

  Gdyby postawić strażnika miejskiego piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i prawo do wystawiania wysokich manatów to zarobili by 3 razy więcej niż tym tuptaniem za dnia. Może wtedy smarkateria przestałaby jeździć i oglądać co się dzieje. Trzymam mocno kciuki z nadzieją, że się ten ruch uda ograniczyć jednocześnie chyba nie uwierzę dopóki nie zobaczę.

  • No właśnie ,dlaczego nieroby że straży nie zrobią porządku z białym mirafiori zegarmistrza ,który ciągle stoi na rynku przy Raszkowskiej i renówka szanownej starszej pani ze sklepu Mak ,też całymi dniami parkuje na rynku i dlaczego czarni nic z tym nie robią ?!! Do roboty bohaterowie

 3. 6
  6

  Temat bezprawnego wjazdu na rynek jest oczywiście ważny, natomiast warto byłoby zająć się letnimi ogródkami piwnymi, które szpecą rynek.

  • Chociażby dla bezpieczeństwa dzieci ponieważ prędkość jaką rozwijają tam zazwyczaj młodzi kierowcy wieczorami jest dla nich wyjątkowo niebezpieczna. Rozumiem, że od pilnowania dzieci są rodzice ale „maluchy” zwyczajnie kręcą się wśród ogródków, i niby pod okiem rodzica a i tak bardzo narażone. I nie mówię tu o przesiadywaniu nocą, już popołudniu nie brakuje kierowców na zwiadach.

 4. Od lat ta władza nie potrafi sobie z tym poradzić – taka jest super czy charyzmatyczna jak to tam było. SM boi się kiwnąć palcem żeby się nie narazić mieszkańcom, a ich tłumaczenia czemu czegoś nie zrobią są żałosne – szkoda kasy na nich. A radny z przyjaznego Ostrowa i mieszkający w śródmieściu od lat nawet tego nie potrafi załatwić tylko odczytuje formułki z kartki w tej sprawie na każdej sesji – gdyby nie jego ojciec to by w życiu radnym nie został.

 5. W każdym mieście obowiązują godziny dostaw towaru to chyba normalne, nie rozumiem parkingu dla ciągle rozrastającej się ilości pracowników muzeum proszę sprawdzić czy normalne jest by darmowy parking w tak reprezentacyjnym miejscu był akceptowany.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick