DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Klasyki motoryzacji przyciągnęły tłumy [ZDJĘCIA]

Noc Muzeów w Jarocinie miała wiele odsłon. Było to oglądanie nowej ekspozycji stałej w Pałacu Radolińskich, koncerty na scenie w amfiteatrze oraz prezentacja klasyków motoryzacji przed budynkiem pałacu pod hasłem „Noc Muzeów z klasykami”. Setki ludzi miały okazję przyjrzeć się z bliska pięknie zachowanym i odrestaurowanym samochodom oraz motocyklom z różnych epok.

Fot. wlkp24.info

Na małej przestrzeni przed pałacem zgromadzono 33 auta z różnych epok i krajów. Nie brakowało przedstawicieli motoryzacji polskiej, angielskiej, szwedzkiej, francuskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Najstarszy samochód, który można było zobaczyć, został wyprodukowany w 1956 roku w Szwecji. To auto marki Volvo.

Wydarzenie przyciągnęło jeszcze więcej ludzi, niż rok temu. Kto pamięta wystawę sprzed 12 miesięcy, mógł się przekonać, że pasjonatów motoryzacji w Jarocinie przybywa, bo przed Pałacem Radolińskich dało się zaobserwować po części inne auta. Nie brakowało syrenek, garbusów, maluszków, dużych fiatów, trabantów, wartburgów, ale też BMW, audi, volvo i innych. Auta wystawili członkowie Stowarzyszenia „Moto-Weteran” Jarocin, którzy stali za organizacją wystawy, a także zaproszeni przez nich goście.

Na uznanie zasługuje też pasja fanów dwóch kółek. Rok temu powstało w tym mieście Jarocińskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Sowa”, które pod pałacem zorganizowało odrębną wystawę cieszącą się nie mniejszym zainteresowaniem, wszak wszystkie pojazdy były zgromadzone w jednym miejscu i łatwo dostępne dla zwiedzających podobnie, jak ich właściciele, którzy chętnie dzielili się wiedzą dotyczącą pojazdów będących ich dumą.

Wystawa była częścią Nocy Muzeów zorganizowanej prze Muzeum Regionalne w Jarocinie oraz Gminę Jarocin. Na facebookowej stronie Stowarzyszenia „Moto-Weteran” możecie zobaczyć kolejną galerię zdjęć z tego wydarzenia, a na fanpage’u wlkp24.info obejrzeć relację wideo z wystawy klasyków.

Telewizja Proart i portal wlkp24.info były patronami medialnymi tego wydarzenia.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz