Klasyka motoryzacji przyjedzie do Ostrowa! Wszystko dla małego Nikosia

4
fot. materiały organizatora
W najbliższą niedzielę od godziny 15.00 do 18.00 będzie miała miejsce akcja charytatywna na rzecz małego Nikosia, a zarazem niemała gratka dla fanów motoryzacji. Swoje przybycie potwierdziło 30 właścicieli klasków samochodowych np. Mustangów. Pieniądze zbierane podczas akcji zostaną przeznaczone na leczenie 2-letniego chłopca, którego jedynym ratunkiem jest kosztowna operacja. Nikoś urodził się bez lewej komory serca.

Nikoś Kotliński ma dwa latka. Urodził się z wadą serca HLHS, czyli brak lewej komory serca. Szansą na przedłużenie mu życia jest kosztowna operacja w niemieckim Munster. “Nie możemy czekać i patrzeć, jak nasz synek gaśnie… Musimy działać i ratować jego życie! Zaczęliśmy szukać ratunku w Niemczech, w szpitalu w Munster, gdzie dzieci z najcięższymi wadami serca leczy wybitny polski kardiochirurg, profesor Edward Malec… Zgodził się operować Nikosia. Wykona trzeci etap korekty wady jego chorego serca – operację Fontana, profesor spróbuje też przywrócić prawidłowy przepływ w tętnicy płucnej. Operacja Fontana jest najbardziej skomplikowana ze wszystkich, dlatego Nikoś musi być w najlepszych rękach! W Munster dostanie największą szansę na życie.” – piszą rodzice Nikosia na stronie zbiórki.

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

W Ostrowie Wielkopolskim będzie miała miejsce akcja charytatywna, podczas której pieniądze będą zbierane właśnie na operację małego chłopca. “Udział potwierdziło około 30 samochodów amerykańskich, w większości Mustangi różnej generacji. Auta klasyczne, auta o wielkiej mocy – nawet 700 koni mechanicznych! Ale przyjadą również inne przepiękne auta, legendy amerykańskiej motoryzacji. Akcję wspiera również społeczność naszych lokalnych motocyklistów, więc będzie również możliwość obejrzenia z bliska klasyków jak i motocykli wyścigowych oraz zrobienia sobie zdjęcia z wybranym pojazdem” – informują organizatorzy.

Akcja charytatywna odbędzie się 9 maja (niedziela) w godzinach od 15.00 do 18.00 przy parkingu obok hali Arena Ostrów. Organizatorzy przedstawili formułę akcji: osoby zainteresowane akcją przychodzą i opłacają darowiznę do puszki: 20 zł – możliwość zrobienia zdjęcia w wybranym samochodzie, 50 zł możliwość przejażdżki na fotelu pasażera w wybranym samochodzie. Wszystko w reżimie sanitarnym. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu społecznego.

Pieniądze na podobną operacją zbierają także bliscy małego Leosia. Jego serduszko także nie wykształciło się w pełni, a lekarze potwierdzili HLHS. W tym przypadku także jedynym ratunkiem jest operacja w niemieckim Munster, gdzie medycy podejmują się tego typu zabiegów.

O LEOSIU PRZECZYTASZ TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick