KKS Kalisz “odbił” puchar! Polonia Środa Wlkp. pokonana

0
KKS Kalisz wygrał 1:0 z Polonią Środa Wielkopolska i został zwycięzcą Wojewódzkiego Pucharu Polski. W nagrodę oprócz pucharu czeka na nich występ w 1/32 ogólnokrajowego Pucharu Polski i mecz z Koroną Kielce.

To był mecz o jednego gola, bo właśnie tylko jeden padł w finałowym meczu w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zdobywcą bramki na wagę zwycięstwa był Robert Tunkiewicz, który trafił do siatki rywali w 39. minucie. Po serii błędów w środkowej strefie boiska i niefortunnym przyjęciu piłki przez zawodnika Polonii Środa Wielkopolska, ta trafiła właśnie pod nogi młodego Tunkiewicza, który popędził w pole karne i uderzył po ziemi w światło bramki. Bramka do szatni ustawiła dalszy przebieg gry, a dobry występ tego zawodnika zakończył się zdobyciem indywidualnej nagrody dla najlepszego gracza finału.

Powody do zadowolenia miał także młody bramkarz KKS-u Kalisz, który zachował czyste konto, choć – jak powiedział w pomeczowym wywiadzie – miał sporo pracy przez cały mecz.

Plan na drugą połowę dla Polonii był taki, aby w pierwszej części tej odsłony nie stracić kolejnego gola, a później zwiększać intensywność i próbować wyrównać. Dobrze ustawieni piłkarze KKS-u Kalisz, którzy zagrali trzema obrońcami, zagęścili środek pola. To tam toczyła się gra i właśnie tam starali się kontrolować jej przebieg.

Ostatecznie niezbyt porywające widowisko zakończyło się po 90 minutach wynikiem 1:0 dla KKS-u Kalisz, który zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Kaliski klub “odbył” tym samym puchar, który przez ostatni rok zdobił gabloty właśnie Polonii Środa Wielkopolska, która wówczas pokonała KKS.

15 sierpnia podopieczni Ryszarda Wieczorka zmierzą się w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu ogólnokrajowym z Koroną Kielce – spadkowiczem z PKO Ekstraklasy. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Kaliszu. Początek o godz. 16.00.

KKS Kalisz – Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (1:0)

1:0 – Robert Tunkiewicz (39.)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick