KKS chce awansu. Jarota z innymi celami

0
Dzisiaj rozpoczyna się nowy sezon na boiskach piłkarskiej III ligi. Nasz region w grupie II reprezentować będą dwa kluby: KKS Kalisz i Jarota Jarocin. W obu zespołach w przerwie letniej doszło do kadrowej rewolucji. W Kaliszu liczą, że zespół włączy się do walki o awans. W Jarocinie głównym celem będzie utrzymanie. Dzisiaj na inaugurację kaliszanie grają w Gnieźnie, natomiast JKS na wyjeździe zmierzy się z Wierzycą Pelplin. - Liczymy, że zespół sobie poradzi. Na meczach pewno będziemy się pojawiać - mówią nam Krzysztof Matuszak i Piotr Garbarek, którzy latem pożegnali się z Jarotą w niemiłych okolicznościach.

Kaliski klub w trakcie przygotowań pozyskał kilku doświadczonych zawodników ze stażem nawet na boiskach ekstraklasy. Takim graczem jest choćby Marcin Radzewicz, który ma za sobą występy w takich klubach, jak: Groclin Grodzisk Wielkopolski, Odra Wodzisław Śląski, Arka Gdynia, czy Piast Gliwice. W 2003 roku wystąpił w dwóch meczach reprezentacji Polski prowadzonej przez Pawła Janasa. 38-letni dzisiaj piłkarz ma na swoim koncie blisko 200 występów w ekstraklasie, w której zdobył 11 bramek. Ostatnio występował w czwartoligowej Polonii Bytom.

Równie doświadczonym piłkarzem jest Mateusz Żytko, który w ekstraklasie debiutował w 2000 roku. W elicie rozegrał 159 meczów, grając w takich klubach, jak Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Wisła Płock, czy Cracovia.. Na swoim koncie ma też mistrzostwo Europy U18. Z Zagłębiem Lubin w 2007 roku wywalczył mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie występował w pierwszoligowej Pogoni Siedlce.

W gronie nowych zawodników w kadrze KKS-u jest też Hubert Antkowiak, wychowanek Jaroty Jarocin, który wiosnę spędził w drugoligowym MKS-ie Kluczbork. Poza tym do kaliskiej drużyny dołączyli dwaj bramkarze: Adam Wasiluk i Kamil Kosut oraz Damian Warchoł z łódzkiego Widzewa.

Letnia przerwa przyniosła też wiele zmian w Jarocinie. Trenerem został Marek Nowicki. Drużynę opuściło kilku podstawowych zawodników, jak: Piotr Garbarek, Dominik Chromiński, Krzysztof Matuszak, Jacek Pacyński, czy Dawid Piróg.

Z Polonii Środa Wielkopolska jarociński klub pozyskał trzech graczy. To: Radosław Barabasz, Mikołaj Łopatka i Mateusz Molewski. Poza tym z Tarnovii Tarnowo Podgórne wypożyczono Dawida Piskułę, natomiast z Kotwicy Kórnik do JKS-u dołączył Daniel Tomaszewski.

Nowy sezon KKS Kalisz rozpoczyna dzisiaj od meczu w Gnieźnie z debiutującym w lidze tamtejszym Mieszkiem. Tymczasem w Malborku wystąpi Jarota, której rywalem będzie Wierzyca Pelplin.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick