Kino Komeda zaprasza na DKF

0
Cztery seanse, w tym m.in. ,,Irlandczyk" Martina Scorsese, zaplanowano w grudniu w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Filmy będą wyświetlane, tradycyjnie, w poniedziałki o godzinie 19 w ostrowskim kinie Komeda. W ostatnim miesiącu tego roku zaplanowano także jeden seans w ramach Filmowego Klubu Seniora.

W poniedziałek, 2 grudnia, w kinie Komeda zostanie wyświetlony film Martina Scorsese pt. ,,Irlandczyk”. Ponadtrzygodzinny obraz to osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Film odsłania kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki. W rolach głównych w filmie występują: Robert de Niro, Al Pacino i Harvey Keitel.
9 grudnia kinomani mogą wybrać się na francuski dramat historyczny ,,Portret kobiety w ogniu” w reż. Céline Sciamma. Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.
16 grudnia zostanie wyświetlony film Noaha Baumbacha ,,Historia małżeńska”. To portret rozpadającego się małżeństwa. Nicole jest aktorką teatralną, niezwykle ważną postacią w teatrze jej męża, Charliego. Młody i niezwykle zdolny reżyser nie zawsze jednak dostrzega, że kariera jego żony zaczęła być postrzegana przez pryzmat wystawianych przez niego sztuk. Dla aktorki nie było też łatwe opuścić Los Angeles i zamieszkać na stałe w Nowym Jorku. Baumbach jednak nie skupia całej uwagi na rozstrzyganiu, kto w tym związku zawinił najbardziej, ale na wspólnym dialogu oraz wzajemnym braku szacunku w najważniejszych momentach kosztownej sprawy rozwodowej.
Ostatni film grudnia to komedia ,,I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” w reż. Philippe de Chauveron.
Kino Komeda w grudniu zaprasza także na jeden seans w ramach Filmowego Klubu Seniora. 30 grudnia zostanie wyświetlona komedia produkcji USA ,,Imprezowi rodzice” w reż. Freda Wolfa. Małżonkowie Fred i Nancy, po odesłaniu córki na studia, powracają do swojego domu na bogatym przedmieściu. W towarzystwie pełnym próżnych i zblazowanych sąsiadów robią wszystko, by ukryć fakt, że są kompletnie spłukani. Kiedy finanse pary dosłownie sięgają dna, Frank i Nancy wymyślają genialny plan. Postanawiają za grube pieniądze wynająć dom sąsiada, który wyjechał z miasta na kilkumiesięczne wakacje. Szalony pomysł, zamiast łatwej kasy, przynosi serię przekomicznych i zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń..

KLUB FILMOWY ,,NA WOLNOŚCI” – kino Komeda
2 grudnia, godz. 19: ,,Irlandczyk” (The Irishman) – reżyseria: Martin Scorsese, dramat, biograficzny, kryminał, USA, 210 min
9 grudnia, godz. 19: ,,Portret kobiety w ogniu” (Portrait de la jeune fille en feu) – reżyseria: Céline Sciamma, dramat historyczny, Francja, 120 min
16 grudnia, godz. 19: ,,Historia małżeńska” (Marriage Story) – reż. Noah Baumbach, dramat, 136 min
30 grudnia, godz. 19: ,,I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!” (Qu’est-ce qu’on a encore fait au bon Dieu?) – reż. Philippe de Chauveron, komedia, Francja, 100 min

FILMOWY KLUB SENIORA
30 grudnia, godz. 17: ,,Imprezowi rodzice” (Drunk Parents) – reż. Fred Wolf, komedia, USA, 97 min

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick