King rozbił BM Stal w samej końcówce. Jesteśmy po pierwszych meczach półfinałowych

Zespół BM Stali Ostrów Wielkopolski przegrał pierwszy mecz półfinału Energa Basket Ligi z Kingiem Wilki Morskie Szczecin 78:80. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Urbana zagrała dobry mecz, ale o końcowym zwycięstwie zadecydowała – patrząc przez pryzmat całego spotkania – ponadprzeciętna postawa gospodarzy.

Pierwsza połowa meczu w wykonaniu „Stalówki” mogła być dla kibiców tego zespołu pewnego rodzaju deja vu. W tym sezonie już wielokrotnie było tak, że BM Stal prowadziła, miała przewagę psychologiczną, była skuteczniejsza, a mimo tego wszystko odwróciło się w końcówce.

Tak też było tym razem. Po dwóch kwartach było 34:38. Prowadzenie ostrowskiej drużyny jeszcze urosło w trzeciej części wygranej 21:16 właśnie przez Stal.

W ostatniej odsłonie wydarzyło się coś, czego kibice w żółto-niebieskich strojach nie chcieliby oglądać. Przez niemal połowę kwarty „Stalówka” nie potrafiła celnie rzucić w przeciwieństwie do rywali, którzy trafiali jak na zawołanie. Bryce Brown, Zac Cuthbertson, Phil Fayne i nagle zrobiło się 64:64. Tak mozolnie budowana przez trzy kwarty przewaga została roztrwoniona w zaledwie kilka chwil.

„Stalówka” jeszcze dwukrotnie wyszła na prowadzenie, ale nie utrzymała go zbyt długo. Ostateczne ciosły padły na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania. King wyszedł na prowadzenie78:76 i już go nie oddał podkręcając jeszcze wynik o punkt

Drugi mecz półfinału fazy play off pomiędzy Kingiem Szczecin a BM Stalą we wtorek, 22 maja o 20.00 również w Szczecinie. O awansie do finału zadecyduje seria trzech zwycięstw.

W drugim meczu półfinałowym WKS Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa 83:77.

King Wilki Morskie Szczecin – BM Stal Ostrów Wielkopolski 80:78 (17:19, 17:19, 16:21, 30:19)