Kilogramy narkotyków zabezpieczone przez policję. Są aresztowani

0
Fot. CBŚP w Poznaniu
Kolejne kilogramy narkotyków i kolejne zatrzymane osoby - to ciąg dalszy pracy Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Ostrowie i funkcjonariuszy CBŚP w Kaliszu. Pierwsze zatrzymania miały miejsce już w sierpniu. Teraz zatrzymano dwóch kolejnych mężczyzn. W ich mieszkaniu znaleziono kolejne porcje narkotyków. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Praca prokuratury i policji toczy się w sprawie obrotu i posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających. – Na tym etapie zarzuty usłyszały 4 osoby. U części z nich podczas czynności prowadzonych w sierpniu tego roku znaleziono 2 kg amfetaminy. W ostatnim czasie dokonano zatrzymania dwóch kolejnych osób w tej sprawie. Jeden z mężczyzn na widok policjantów zaczął uciekać – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci ruszyli w pościg za nim ulicami Kalisza i ostatecznie udało się go zatrzymać. Mężczyzna posiadał przy sobie kilogram amfetaminy. – Podczas dalszych czynności i przeszukania mieszkań znaleziono kolejne 2 kilogramy amfetaminy, około kilograma marihuany i 563 tabletki ecstasy – dodaje Meler.

Narkotyki miały być głównie sprzedawane na terenie Kalisza. Pozostałych dwóch mężczyzn zostało aresztowanych na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick