Kilogram pietruszki za 18 zł, worek ziemniaków za 35 zł. Skąd takie ceny warzyw?

14
Rekordowo wysokie są aktualnie ceny np. pietruszki, które sięgają już kilkunastu złotych za kilogram. Cebula podrożała o 70%, droższe są także ziemniaki. Wyższe ceny mogą zobaczyć odwiedzający miejskie targowiska. Niektórzy z nich łapią się za głowę, inni uważają, że sytuacja nie jest aż tak tragiczna. Skąd tak wysokie ceny warzyw i jak długo mogą się jeszcze utrzymać? W ubiegłym roku w Polsce sprzedano ponad milion ton warzyw, importując w tym czasie ponad 680 ton. O tym, jak będzie wyglądał bieżący sezon zdecyduje przede wszystkim letnia pogoda, a w szczególności ilość opadów.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. Jak skąd takie ceny ? buraki chcą zrobić kasę a ziemniaki <pół odpadów im zgniją i tyle będą mieli } jeszcze trochę i będą młode i co szambo nie buraki ???

 2. Od kilku już lat mamy w regionie suszę na wiosnę, wtedy gdy deszcz jest najbardziej potrzebny. W tym roku marzec/kwiecień było ponad 30 dni bez deszczu. Na polach jest dramatyczna sytuacja, bo straty są ogromne.
  Ci którzy ponieśli koszty na nawadnianie pól mają lepsze plony ale rentowność jest bardzo niska, ponieważ nawadnianie pól to duże wydatki. Ten rok jest tragiczny. Okres wegetacyjny rozpoczął się wcześnie, nawozy zostały rozsiane zgodnie z dozwolonym kalendarzem i nie miało co rozpuścić nawozów bo nie padało. Można drwić z rolników że narzekają na suszę, a teraz na deszcz ale cykl rozwoju roślin jest nieubłagalny i zależny od pogody. Roślin nie interesuje co kto uważa, tylko potrzebują odpowiednich warunków do wzrostu. Globalne ocieplenie zaczyna być mocno widoczne w Wielkopolsce.

 3. Poseł Jan Dziedziczak jest gorącym zwolennikiem ograniczenia importu warzyw i innych produktów rolnych z krajów Unii Europejskiej. Jego głos może przyczynić do poprawy sytuacji polskiego rolnika i zmniejszenia wyjątkowo wysokich cen na te produkty.

 4. 1 kg. młodych ziemniaków kosztuje 4 zł. Odkąd żyję nowalijki zawsze były drogie więc nie bardzo wiem o co chodzi? Wydaje się, że ktoś chce obciążyć rząd za te ceny, tak jak próbowano ludziom wmówić, że prezydent Gdańska zginął przez PiS chociaż wcześniej PO wykluczyło go ze swojej kandydatury na to stanowisko i postawiło na młodego Wałęsę albo teraz, kiedy odkryto, że w kościele są pedofile, tak jakby wcześniej ich nie było. No ale skoro nie ma się żadnych argumentów, to na siłę się ich szuka, bo przecież wybory się zbliżają.

  • Kilogram polskich młodych ziemniaków kosztuje 10 zł, obok na stoisku młode z Rumunii po 5 zł. A pedofile w Kościele zostali ujawnieni nie przez polityków wyborco, więc nie rób ludziom wody z mózgu. Księża nie startują w wyborach, tyle że PiS się przykleja do Kościoła stąd ta nerwowość u was, Dawidzie.

  • Jeśli piszesz, że rumuńskie są o 50% tańsze no to masz wybór więc czego jęczysz. Co do pedofili, to ci przypomnę jak za czasów PO- PSL dzisiejsza opozycja totalna zagłosowała za utrzymaniem w tajemnicy nazwisk niebezpiecznych pedofili, bo woleli chronić zboczeńców, a nie potencjalne ofiary

  • A tu masz najnowszą wiadomość. Jak PO głosowało za pracami nad zwiększeniem kar dla pedofilów. 67 posłów PO się wstrzymało, 31 było przeciw i tylko 23 zagłosowało za.

 5. Wreszcie ostatni rozmówca zgodził się z dziennikarzem, że jest źle i będzie jeszcze gorzej. Zadawanie pytań z tezą to specjalność tego dziennikarza. Nie potrafi zadawać pytań otwartych. Nigdy nie powinno mu się dawać mikrofonu do ręki i zatrudniać jako dziennikarza. No chyba, że w Wyborczej albo TVN. Chociaż być może Proart też wisi na pasku opozycji totalnej.

  • Ona już ustaliła cenę wywozu śmieci o 67% wyżej i 5-krotnie zwiększyła kwotę za przekształcenie użyteczności wieczystej we własność. Więc nie chciej, żeby mogła decydować o cenach warzyw i owoców.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick