Kilkadziesiąt hektarów terenów inwestycyjnych czeka

4
Korzystna cena, dobra lokalizacja, a już wkrótce nowa droga dojazdowa i przyłączone do działek media - tak zachęca powiat ostrowski inwestorów do kupna ziemi pod inwestycje. W Przygodzicach koło Ostrowa Wielkopolskiego przy ul. Inżynierskiej już kilka lat temu powstała strefa inwestycyjna. Teraz pierwszy przedsiębiorca rozpoczyna tam działalność, a kilku kolejnych za moment rozpocznie budowę siedzib swoich firm.

Grunty inwestycyjne powiatu ostrowskiego zlokalizowane na trasie Przygodzice – Janków Przygodzki (za cmentarzem) już od 2013 roku czekały na inwestorów. Sto hektarów ziemi zostało kilka lat temu zakupionych przez samorząd i odrolnionych. Wraz z gminą Przygodzice powiat dokonał wszelkich formalności, czyli m.in. przygotowania studium zagospodarowania przestrzennego i podziału geodezyjnego. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w wysokości ok. miliona złotych z Urzędu Marszałkowskiego.

Dziś pierwsza firma kończy właśnie budowę swojej siedziby. Przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką skrawaniem CNC „przetarło szlaki” na terenie inwestycyjnym. – Kilka działek zostało już sprzedanych, to działki w granicach dwóch hektarów, ale wciąż pozostaje kilkadziesiąt hektarów, które szykujemy pod kolejną sprzedaż – mówi starosta ostrowski Paweł Rajski.

Do działek inwestycyjnych wkrótce poprowadzi nowa droga – ulica Inżynierska. Samorządy powiatowy i gminny wespół prowadzą tę inwestycję. Droga będzie oświetlona, wzdłuż niej powstanie też chodnik. Ma to znacznie podnieść wartość działek, choć ich cena, w porównaniu do terenów inwestycyjnych w miastach – wciąż pozostanie bardzo konkurencyjna.

Szczegóły ofert działek inwestycyjnych na bieżąco publikowane są TUTAJ. 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. niech powiat powoła spółkę „grunty inwestycyjne” postawi biurowiec dla prezesów i zastępców, sekretarek itp i cyk już bezrobocie spadło i pojawiły się dobrze opłacane stanowiska 13 i 14 wypłatami

  2. Tylko czy ktoś pomyślał , że to jedne z najlepszych gruntów rolnych w powiecie, a piaski VI z będą leżeć odłogiem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick