DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Kilka tysięcy na fotowoltaikę. CRK Energia pomoże złożyć wniosek

Ruszył już drugi nabór wniosków w rządowym programie „Mój Prąd”. Miliard złotych chce przekazać Ministerstwo Klimatu wszystkim, którzy są zainteresowani produkcją prądu z promieni słonecznych. Można wnioskować o nawet 5 tysięcy złotych dotacji. W Ostrowie Wielkopolskim spółka CRK Energia tworząca projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego może pomóc w pozyskaniu tych środków. – W ostatnich tygodniach dostaliśmy my – wszyscy konsumenci – rachunki za prąd od naszych dostawców większe o nawet 20 procent – mówi Artur Dembny. Tym samym zaprasza do tego, by w siedzibie spółki przy ul. Partyzanckiej usiąść do rozmów na temat montażu fotowoltaiki w swoich domach. – Jeżeli potencjalny ostrowianin nie jest w stanie san wybrać instalacji, zawsze może przyjść do nas i zaproponujemy rozwiązanie optymalne i nie będziemy narażać takiej osoby na zbędne koszty – dodaje prezes Dembny.

Fotowoltaika to nic innego jak specjalne panele, które kładziemy na dachu, po czym produkują one energię elektryczną z promieni słonecznych, jakie pochłaniają urządzenia. – Przy poprawnym skonfigurowaniu i poprawnym oszacowaniu zapotrzebowaniu na energię, praktycznie od pierwszego lata właściciel instalacji nie płaci już za energię elektryczną – zachęca szef spółki CRK Energia. Dodaje, że konsument oczywiście nadal płaci opłaty handlowe za wystawianie faktury i kilka opłat dystrybucyjnych. Przeciętnie w domu jednorodzinnym, gdzie rachunki dwumiesięczne plasują się na poziomie 250-350 zł, rachunek maleje jednak do wysokości 20-30 złotych, czyli minimalnego poziomu.

Do dnia 12 stycznia bieżącego roku Ministerstwo Klimatu przyjęło już 21 818 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 108 mln złotych. Pozytywnie rozpatrzono 21 256 wniosków, ponad połowa wnioskodawców doczekała już wypłaty. Starać się o dofinansowania na fotowoltaikę można aż do 18 grudnia. Więcej informacji znajduje się na rządowej stronie www.mojprad.gov.pl.

Napisz do autora

Komentarze (6)
 • E
  Ekolog

  środa, 4 marca, 2020

  Gdyby urząd miejski pracował solidnie ok. 400 rodzin miałoby już zakładana fotowoltaikę. Skalmierzyce i Przygodzie potrafiły. I to bez kredytu!!!

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianin

  środa, 4 marca, 2020

  Kiedy słyszę o pomocy miasta, to zapala mi się lampka ostrzegawcza.

  Odpowiedz
 • X
  xxx

  czwartek, 5 marca, 2020

  Złożenie wniosku jest banalnie proste. Można to zrobić bez pomocy CRK, wszystkie informacje są w internecie. Miasto nie umiało złożyć wniosku, a teraz chce innym doradzać?

  Odpowiedz
 • O
  Odpowiedzialna

  sobota, 7 marca, 2020

  W Polsce nadal dominuje ogrzewanie z wykorzystaniem węgla kamiennego, tyle mówi sie o ochronie środowiska i odejściu od tradycyjnych form grzewczych…. ochronie środowiska. Gdyby nie było biedy w większości gospodarstw domowych ludzie sami przestawiali by ogrzewanie z węglowego na bardziej ekologiczne. Na zachodzie odchodzi się od ogrzewania domostw gazem coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie energii słonecznej. Tam nowe budownictwo wykorzystuje tylko panele słoneczne. W Polsce marzeniem jest nadal posiadanie ogrzewania gazowego…. Kiedyś mówiono,że zakładając ogrzewanie np.gazowe będzie sie miało dodatkowe ulgi za ochronę środowiska. Obietnice…a gaz coraz droższy…. Wystraczy w okresie zimowym dokładnie zaobserwować co ulatnia sie z kominów. Czasami smród nie do zniesienia. Niby latają patrole z dronów… za mało tego wszystkiego. Ludzie czasem z łakomstwa/bo znam przypadki,że rodzinie bardzo dobrze sie powodzi/ a spalają w domowych kotłowniach co popadnie i kopcą śmierdzącym dymem okolicznym sąsiadom.

  Odpowiedz
 • P
  Paweł

  wtorek, 31 marca, 2020

  Nawet paląc czystym groszkiem używając na rozpałkę 3 deszczółki drewna będzie się dymić i śmierdzieć. Nie trzeba do tego palić śmieci. Tylko skąd wziąć kilkadziesiąt tysięcy na wyłożenie. Nawet jak się wie, że to się opłaci finansowo, to nie każdy dysponuje takimi możliwościami finansowymi.

  Odpowiedz
 • M
  malgorzata

  czwartek, 30 kwietnia, 2020

  czy majac licznik na doładowania mogę zamontować fotowoltaike

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz