Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Ruszył już drugi nabór wniosków w rządowym programie „Mój Prąd”. Miliard złotych chce przekazać Ministerstwo Klimatu wszystkim, którzy są zainteresowani produkcją prądu z promieni słonecznych. Można wnioskować o nawet 5 tysięcy złotych dotacji. W Ostrowie Wielkopolskim spółka CRK Energia tworząca projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego może pomóc w pozyskaniu tych środków. – W ostatnich tygodniach dostaliśmy my – wszyscy konsumenci – rachunki za prąd od naszych dostawców większe o nawet 20 procent – mówi Artur Dembny. Tym samym zaprasza do tego, by w siedzibie spółki przy ul. Partyzanckiej usiąść do rozmów na temat montażu fotowoltaiki w swoich domach. – Jeżeli potencjalny ostrowianin nie jest w stanie san wybrać instalacji, zawsze może przyjść do nas i zaproponujemy rozwiązanie optymalne i nie będziemy narażać takiej osoby na zbędne koszty – dodaje prezes Dembny.
Fotowoltaika to nic innego jak specjalne panele, które kładziemy na dachu, po czym produkują one energię elektryczną z promieni słonecznych, jakie pochłaniają urządzenia. – Przy poprawnym skonfigurowaniu i poprawnym oszacowaniu zapotrzebowaniu na energię, praktycznie od pierwszego lata właściciel instalacji nie płaci już za energię elektryczną – zachęca szef spółki CRK Energia. Dodaje, że konsument oczywiście nadal płaci opłaty handlowe za wystawianie faktury i kilka opłat dystrybucyjnych. Przeciętnie w domu jednorodzinnym, gdzie rachunki dwumiesięczne plasują się na poziomie 250-350 zł, rachunek maleje jednak do wysokości 20-30 złotych, czyli minimalnego poziomu.
Do dnia 12 stycznia bieżącego roku Ministerstwo Klimatu przyjęło już 21 818 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 108 mln złotych. Pozytywnie rozpatrzono 21 256 wniosków, ponad połowa wnioskodawców doczekała już wypłaty. Starać się o dofinansowania na fotowoltaikę można aż do 18 grudnia. Więcej informacji znajduje się na rządowej stronie www.mojprad.gov.pl.
środa, 4 marca, 2020
Gdyby urząd miejski pracował solidnie ok. 400 rodzin miałoby już zakładana fotowoltaikę. Skalmierzyce i Przygodzie potrafiły. I to bez kredytu!!!
środa, 4 marca, 2020
Kiedy słyszę o pomocy miasta, to zapala mi się lampka ostrzegawcza.
czwartek, 5 marca, 2020
Złożenie wniosku jest banalnie proste. Można to zrobić bez pomocy CRK, wszystkie informacje są w internecie. Miasto nie umiało złożyć wniosku, a teraz chce innym doradzać?
sobota, 7 marca, 2020
W Polsce nadal dominuje ogrzewanie z wykorzystaniem węgla kamiennego, tyle mówi sie o ochronie środowiska i odejściu od tradycyjnych form grzewczych…. ochronie środowiska. Gdyby nie było biedy w większości gospodarstw domowych ludzie sami przestawiali by ogrzewanie z węglowego na bardziej ekologiczne. Na zachodzie odchodzi się od ogrzewania domostw gazem coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie energii słonecznej. Tam nowe budownictwo wykorzystuje tylko panele słoneczne. W Polsce marzeniem jest nadal posiadanie ogrzewania gazowego…. Kiedyś mówiono,że zakładając ogrzewanie np.gazowe będzie sie miało dodatkowe ulgi za ochronę środowiska. Obietnice…a gaz coraz droższy…. Wystraczy w okresie zimowym dokładnie zaobserwować co ulatnia sie z kominów. Czasami smród nie do zniesienia. Niby latają patrole z dronów… za mało tego wszystkiego. Ludzie czasem z łakomstwa/bo znam przypadki,że rodzinie bardzo dobrze sie powodzi/ a spalają w domowych kotłowniach co popadnie i kopcą śmierdzącym dymem okolicznym sąsiadom.
wtorek, 31 marca, 2020
Nawet paląc czystym groszkiem używając na rozpałkę 3 deszczółki drewna będzie się dymić i śmierdzieć. Nie trzeba do tego palić śmieci. Tylko skąd wziąć kilkadziesiąt tysięcy na wyłożenie. Nawet jak się wie, że to się opłaci finansowo, to nie każdy dysponuje takimi możliwościami finansowymi.
czwartek, 30 kwietnia, 2020
czy majac licznik na doładowania mogę zamontować fotowoltaike