DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kierujący na "podwójnym gazie" zatrzymani

Plaga pijanych kierowców zatrzymanych przez ostrowskich policjantów.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w pierwszych dniach marca zatrzymali 5 kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.

1 marca przed 13:00 mundurowi z ostrowskiej drogówki otrzymali informację o zdarzeniu dot. kierującego, który pojazdem miał uderzyć w drzewo. Na miejscu policjanci zastali kierowcę peugeota oraz świadków zdarzenia. Po sprawdzeniu trzeźwości kierującego okazało się, że 28-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. – Tego samego dnia, przed 20:00 policjanci podjęli kontrolę wobec 27-letniego kierującego audi, który – jak się okazało – miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Z kolei 2 marca policjanci otrzymali informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający 40-letni mężczyzna wskazał mundurowym osobowego opla, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. – Zgłaszający, po tym jak opel się zatrzymał, postanowił udaremnić dalszą jazdę kierowcy. Okazało się, że 42-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu – dodaje policjantka.

Natomiast w nocy z 2 na 3 marca, około 1:35 w Wysocku Wielkim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Kierowca peugeota wjechał do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wykazało, że 37-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejna interwencja policjantów z udziałem pijanego kierowcy miała miejsce 3 marca. Kierujący hulajnogą elektryczną 30-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz